NATURA BRAMY

Rynki Ekonomia Gospodarka Świat i czasem Polityka

Sell in May…..

60 Komentarzy

Dziś krótko i mało tekstu.

Zacznijmy od pierwszego wykresu: alfabet analizy technicznej – zejście poniżej linii trendu. Najprzejrzystszy obraz na tygodniowym wykresie Nasdaq Composite.

NDQwkly

Kto jeszcze ma wątpliwości, że trend wzrostowy zmienił się na coś innego?

Wykres nr 2 – moje oznaczenie falowe korekty na Nasdaq 100, które uważam obecnie za wiodące:

NDXewave

Fala A to korekta typu abc-x-abc, będąca mieszanką zygzaków i fal płaskich, korygująca fala B to zwykły zygzak. Teraz czas na spadkową falę C.

Zakładając najczęstszy układ proporcji falowych A = C otrzymujemy docelowy poziom dla fali C jako rejon 3290 pkt.

A dlaczego nie C = 0.618 A , potem podwojne dno i…?

Bo marcowy węzeł czasowy, o którym już tu pisałem, zapowiada o wiele dłuższą czasowo strukturę korekcyjną.

C=0.618 A jest typowe dla krótkiej, kilkutygodniowej korekty w ramach rynku Byka. Przyjmując takie założenie opowiadałbym się za tym, że obecna korekta nie rózni się niczym od np. tej z maja-czerwca 2013 r.

Z podobnych powodów uważam za znacznie mniej prawdopodobny układ C = 1.618 A – tego typu wydłużenia są typowe dla silnych rynków Niedźwiedzia, z czym raczej nie mamy do czynienia.

Na razie zakładam, że to nie ten przypadek w USA, o czym przekonuje mnie m.in. względna siła struktury fali A, gdzie w relatywnie długim czasie prawie 27 sesji (dokładnie nieco ponad 26 sesji, pochodna od 2.62) mamy stosunkowo niewielkie zniesienie punktowe, z wielokrotnym wkraczaniem korekcyjnych odbić głęboko w obszar poprzedzających je spadków. A wszystko to na raczej słabym indeksie, jakim jest ostatnio Nasdaq 100.

Proszę dodatkowo zauważyć, że fala A trwała niecałe 27 sesji, zaś fala B niecałe 11 sesji. Oznacza to niezbyt dokładny matematycznie stosunek 2.618 : 1.

A skąd pewność, ze to już szczyt i ataku na wyższe poziomy nie będzie? Pewności oczywiście nie mam, ale węzły harmoniczne w układzie tygodniowym:

NDXwklymay

i dziennym:

NDXdailymay

wskazują na znaczną istotność szczytów z 1 i 2 maja.

Krótkie objaśnienia:

8,13, 21,144 – liczby z ciągu Fibonacci’ego

11,18,29,76,199 – liczby z ciągu Lucas’a

38, 127, 237 (236+1) i 261 – pochodne różnych potęg i pierwiastków liczb ze złotej spirali Fibonacci’ego (np. 38 – pochodna 0.382, 127 – pochodna 1.272 itd.)

108 – liczba Gann’a

Jako ciekawostkę, wzmacniającą wymowę węzłów czasowych na poziomie tygodniowym i dziennym dodam jeszcze, że odpowiednik zielonej fali B na wykresie kontraktu e- mini na Nasdaq 100 (czyli NQ) trwał dokładnie 262 godziny (pochodna 2.618)

Reasumując – wykresy 2, 3 i 4 rozpatrywane łącznie pozwalają mi przyjąć, że z prawdopodobieństwem, przekraczającym 80% 1 maja mieliśmy istotny szczyt na Nasdaq100 i Nasdaq Composite.

Podobne układy czasowe występujące na indeksach S&P500 czy DJIA ale także na europejskich DAX czy FTSE 100 każą mi oczekiwać wystapienia istotnych szczytów również na tych indeksach 2 maja, z możliwym, choć mniej prawdopodobnym przesunięciem na 5 maja.

Zakładając „pełnię szczęścia” w proporcjach czasowych, czyli proporcję 1 : 1 w czasie trwania fal A i C, otrzymywalibyśmy datę formowania się końca fali C na rejon 11 czerwca 2014 (po uwzględnieniu dnia wolnego 26 maja – Święta Pamięci w USA)

Fale C dość często są „szybsze” niż fale A, mozliwe więc, że czasowo fala C będzie równa około 0.618 A czyli ponad 16 a mniej niż 17 sesji (pochodna z 1.618). Gdyby tak miało być, koniec fali C wypadłby w okolicach 23-27 maja .

Jakkolwiek by na to nie patrzeć, z powyższego wynikałoby, ze maj będzie spadkowy na większości rynków akcji. Byki powinny otrzymać swoją szansę na wyprowadzenie większego ruchu w górę w czerwcu.

Kwiaty rzepaku
ze wschodu księżyc patrzy
z zachodu słońce

Buson (ze zbioru Busonkushu, 1784)

Reklamy

Written by songmun

4 Maj 2014 @ 21:53

Komentarzy 60

Subscribe to comments with RSS.

 1. Ufff wreszcie ktoś o spadkach, bo czytając wszędzie o wzrostach myślałem, że jestem odosobniony 😉

  Dzień wcześniej analizowałem S&P500 i mi także maj wychodzi spadkowy ->
  http://inwestomania.pl/majowkowa-slabosc-sp500-es/
  Przynajmniej jego pierwsza połowa, później okaże się jak rynek się określi.

  krs

  5 Maj 2014 at 12:24

 2. Jeżeli to ma być B we Flat (a innej możliwości nie ma przy tak oznaczonej fali A), to jest trochę za krótka.

  LeM

  5 Maj 2014 at 16:24

 3. …’Moze z zdatny był panować, gdyby nie godny pożałowania fakt, że właśnie panuje’ – trend rosnący?

  Anna

  5 Maj 2014 at 22:38

 4. Sygnał z dziennych węzłów czasowych, który wskazywał na 5.05.14, okazał się być testem szczytu z 1.05 i pułapką na Byka. Maj będzie bardzo kiepski dla Byka.

  songmun

  6 Maj 2014 at 19:48

  • Możliwe, ale i tak na początku czerwca 04-06.14 Wig 20 będzie miał poziom około 2400 pkt, a pod koniec sierpnia 2450 pkt, więc ja nie widzę tu jakiegoś dramatu, raczej akumulację, przed wybiciem do góry.

   ch.ch

   6 Maj 2014 at 21:20

 5. Czy większość z was inwestuje na rynku amerykańskim, że w kółko analizujecie wyłącznie NYSE? Zdecydowana większość czytelników inwestuje na GPW i jest zainteresowana kierunkiem, w którym podąży WIG, a kierunek S&P500 ma znaczenie takie jak zeszłoroczny śnieg, bo od kilku lat rynki rozwinięte i wschodzące chodzą własnymi drogami.

  eddie

  7 Maj 2014 at 07:53

  • @ eddie

   Od 2004 r. nie ma mnie na GPW i nie zamierzam tam wracać. Piszę dłuższe teksty tutaj głównie o tym, „czym żyję”, a żyję Zagranicą.
   Owszem, ostatnio hobbystycznie zdarza mi się wrzucać jakieś krótkie analizy na ATTradera czy Stockwatch’a jeśli coś mnie zainteresuje – to raczej kwestia sentymentu niż poważnego podejścia do GPW, bo ciągle w wolnych chwilach przeglądam to, co się u nas wyprawia.
   Poziom tych analiz, które tam wrzucam jest sporo niższy, bo mają być zrozumiałe dla dużej grupy początkujących. Robię to raczej w poczuciu misji 🙂 i próbując ostrzec „nowych” przed popełnianiem moich dawnych błędów, niż ze względu na „poważne zainteresowanie inwestycyjne”.

   Przygotowanie takiego wpisu, nawet tak skróconego jak powyższy, wymaga ode mnie kilku solidnych godzin analiz i potem graficznej obróbki. Nie mam niestety tyle czasu, by zajmować się w ten sposób GPW

   songmun

   7 Maj 2014 at 10:27

 6. @eddie: Na podstawie jakich statystyk masz wiedzę, że czytelnicy tego bloga głównie na GPW inwestują? Czasami tylko tu zaglądam, ale z tego co widziałem to nasza giełda raczej nie jest tu głównym źródłem wpisów.

  Osobiście od dłuższego czasu praktycznie zwinełem się z GPW, a znajomi którzy tylko na polskim rynku inwestują i tak obserwują to co się dzieje na GŁÓWNYCH ŚWIATOWYCH indeksach, do których nasze WIGi się najzwyczajniej nie zaliczają. Po prostu trzeba mieć je na uwadze, nawet jeśli inwestuje się na czymś z czym nie ma to w chwili obecnej większych korelacji.

  krs

  7 Maj 2014 at 08:31

  • @krs podpisuje sie pod tym co napisałeś, dodając, że „nasza’ giełda to giełda bananowa (obroty 50mln$ śmiechu warte)

   Marcin

   7 Maj 2014 at 09:38

 7. Jakby ktoś nie wiedział, to na 8-9.05 wypada kolejny dzienny węzeł czasowy w tym tygodniu, co widać po dzisiejszym zachowaniu w USA 🙂

  Na wszelki wypadek podam kolejne na przyszły tydzień:
  12.05 i 14-15.05, zwłaszcza ten drugi jest ciekawy, bo towarzyszy Pełni Księżyca. Pełnie w węzłach częściej dają dołek niż szczyt.
  Jeśli miałbym zaryzykować hipotezę, jak te węzły ugryźć, to widziałbym to tak:
  12.05 spadek na otwarciu (efekt weekendowej zadymy z referendum ukraińskim???) i potem odrabianie strat z lokalnym szczytem w tym samym dniu, po czym 13-14.05, może 15.05 chyba ostre, (emocjonalne?) spadki.

  Oczywiście to tylko moja hipoteza robocza, przy której się specjalnie nie upieram, bo to Pan Rynek powie, co z tych węzłów wynika, a naszym zadaniem będzie tylko odpowiednio reagować…

  songmun

  8 Maj 2014 at 20:27

 8. W

  Witam Songmun.

  Ale dlaczego amerykanie nie chcą spadać, skoro tak ważny punkt
  występował w okolicach 2-5 maja ?

  leszek 49

  9 Maj 2014 at 08:54

  • @ leszek

   Zauważ, że bardzo często ok. 80% zasięgu spadków w korektach wykonywane jest w czasie ostatnich 20% ich trwania.
   To czysta psychologia. Na początku korekty większość sądzi, że chwilowo niższa cena to świetna okazja do kupna i to ich podejście skutecznie „broni” kurs przed poważniejszymi spadkami. Jednocześnie kurs nie jest już w stanie poprawić wypracowanego ekstremum i tworzy czasem jeden, czasem nawet kilka niższych szczytów, zwanych przez klasyczną analizę techniczną „testami szczytu”, a przez Teorię Fal Elliotta – np. falami 2 różnego stopnia. Stopniowo narasta rozczarowanie tym, że nie dochodzi do przebicia uformowanego ekstremum i spadki stają się coraz silniejsze, a kontry coraz słabsze. Pod koniec korekty rynkiem zaczyna rządzić strach i podejście „byle sprzedać, cena mniej istotna, i uciec z rynku” – wtedy masz właśnie do czynienia z silniejszymi ruchami.
   Zerknij na wykres 2 powyżej (Nasdaq100) – szczyt powstał 6-7 marca i potem przez co najmniej kilka sesji rynek nie robił większych ruchów. Większe spadki, takie po 100 i więcej pkt/sesję to zdecydowanie druga połowa marcowo – kwietniowej fali A, prawda?
   W tej chwili jesteśmy właśnie w tej części, gdy sporo ludzi nadal uważa, że chwilowy spadek ceny to niezła okazja do kupna. Coś ich za chwilę rozczaruje, ale do tego momentu trzeba się liczyć z takimi korekcyjnymi wystrzałami w górę, ktore z pewnością znacząco utrudniają sensowne zajęcie krótkiej pozycji.

   Uwaga: Psychologia poważnych rynków niedźwiedzia jest inna, i jest to temat na odrębny, długi tekst.

   Song Mun

   9 Maj 2014 at 10:25

 9. Dziękuję za odpowiedż.
  Natomiast jeśli chodzi o nasz rynek, to my zawsze musimy być orginalni.
  Przez dwa dni totalna słabość, a dzisiaj siła niewiadomo skąd.

  leszek 49

  9 Maj 2014 at 11:28

  • Siła z naśladowania DAX a 🙂

   Song Mun

   9 Maj 2014 at 11:54

 10. Cóż za sprawna manipulacja wykresami (nr 3 i 4) z datami. Czemu drogi autorze nie mierzysz dat od wszystkich dołków i szczytów a tylko od których, które Ci pasują do teorii ? Może by tak solidnie pokazać odległości od wszystkich dołków i szczytów ? Wtedy wychodziłaby jakaś połowa zbędnych liczb do których nie ma teorii 🙂

  Marcin

  10 Maj 2014 at 09:29

  • Rafi vel Marcin vel Anna i jakie tam sobie nie wymyślisz imiona [a kalendarz ma ich sporo].

   Nadal próbujesz tu trollować, pomimo, że napisałem Ci już raz, że Ci to nie wychodzi.
   Odpuść sobie i pisz merytorycznie, proszę Cię grzecznie drugi raz.

   A jeśli Ci się nie podoba to, co piszę, to przecież nie ma obowiązku czytania moich produkcji, prawda?
   Więc dlaczego tak się męczysz i stale czytasz to, co piszę, cierpiąc przy tym niewymownie?

   Są inni, lepsi ode mnie, możesz się od nich więcej niż ode mnie dowiedzieć, a przede wszystkim – oni bedą współbrzmieć z Twoimi poglądami, bo na Rynkach przecież zawsze chodzi o to, by iść w „bezpiecznym” dużym i jednomyślnym „stadzie”, prawda?

   Uważasz, że metoda do niczego – Twoje prawo. Ja wiem, że działa i pozwolisz, że pozostanę przy tej mojej wiedzy.

   songmun

   10 Maj 2014 at 14:24

  • chłopaku nie podszywaj sie pod mój nick wymysl se coś innego, mama nadzieję, że gospodarz widzi ip

   Marcin

   10 Maj 2014 at 19:30

 11. Komu przychodzi dziś (12.05) na myśl szybko wskoczyć do odjeżdżającego w górę pociągu, bo ucieknie, niech spojrzy na zachowanie CAC40 i FTSE100. Duzy ruch w górę, a te indeksy jakoś nieprzekonane i nie chcą pobić swych oporów (na FTSE opór to 6875, jeszcze z maja 2013, na CAC40, niedawny szczyt, trochę ponad 4500)….
  To sygnał ostrzegawczy!

  Jeśli dodać do tego, że dziś i 14-15.05 mamy kolejne węzły czasowe, a ponadto przyjrzeć się SPX, to wygląda na to, że jesteśmy tuż przed szczytami na dotychczas silniejszych indeksach. NDX i Russell 2000 już takie szczyty zrobiły jakiś czas temu.
  Te szczyty wydają się możliwe już dziś, max. do 14.05 a falowa struktura ruchu na takim SPX robi wrażenie prawie skończonej fali B (spadek kwietniowy to byłaby fala A) – możliwe nawet parę punktów przekroczenia 1897 na SPX w ramach tej fali.

  songmun

  12 Maj 2014 at 17:01

  • dokładnie zatem idziemy na nowe szczyty tego lata.

   Piotr

   18 Maj 2014 at 23:37

 12. oj oj dopasowywanie poziomów to niespełniających się prognoz nie brzmi dobrze.

  Piotr

  12 Maj 2014 at 17:33

  • w moich obliczeniach dax wychodzi na 10240 a sp 500 to 1940-50. Niestety may będzie stopniowo w górę a nie sell. Jak się miśki wypstykają w maju przyjdzie sell w czerwcu ku zdziwieniu.

   Piotr

   12 Maj 2014 at 17:35

   • Jest szansa że twój scenariusz może się sprawdzić

    leszcz

    14 Maj 2014 at 17:13

 13. Notabene by tak wychodziło …
  Jak dla mnie nie 1940 a 1920 pkt dla snp
  Dla dax 10800 pkt
  I tu początkową fazę i zarazem będącą początkiem końca owych wzrostów od powiedzmy 2011 roku wykreślił bym ……….. dla snp 1864/1867 pkt zaś dla dax 9530/9560pkt
  Jest jedno ale ……… czas do ceny !
  Raptem ,,w parę dni wykrzesali by od 12 do 15% na indeksach” …?!!!!!!!!
  Psuje się to chyba brzydkim zapachem i jakąś pułapką dla byka …. Motyw będzie chyba prozaiczny i nie brany na serio pod uwagę do tej pory , ale wyjdzie ….. TZW black swan 😉

  kalmani

  14 Maj 2014 at 23:39

 14. A wszystkie trolle i patafiany
  wzywam żeby zakasali rękawy i obliczyli zakres czasowy do ceny z obecnych poziomów cenowych……..
  Do szczytu wielkiej (3) zapoczątkowanej w 2009 roku
  I od mniejszej ,,5” która trwa obecnie
  Podpowiem tyle że
  Ciekawią mnie obecne wsparcia dla snp 1864/7 i dax 9530/60
  I jak ma się ta piątka do tamtej..? Wydłużamy?

  kalmani

  15 Maj 2014 at 00:04

 15. Witam Songmun.

  Czy Twoim zdaniem możliwe jest , parodniowe odbicie na SP 500.
  Po czym dobicie rynku powiedzmy około 23-26 maja.

  leszek 49

  15 Maj 2014 at 20:26

 16. wszyscy czekają na spadki , szukają szczytu żeby skracać indeksy..większość rzadko ma rację

  axel

  18 Maj 2014 at 21:50

 17. W piątek SnP 1864 wybronił
  Dziś DAX broni 9530
  Tak jak pisałem 15go —- zobaczymy co teraz z tym zrobi rynek …. Mój jeden z lepszych wskazników przecina dziś linię trendu na godzinowym SnP w granicach 1885/84pkt to około 1,5% od obecnych poziomów….

  kalmani

  19 Maj 2014 at 10:58

  • no brawo Kalmani

   armithrone

   19 Maj 2014 at 18:26

   • Co teraz zrobi z tym rynek? Nic wielkiego – to po prostu jest test zeszłotygodniowego szczytu. W ramach tego testu Nasdaq100 właśnie dotarł po raz kolejny do linii bessy (dziś w okolicach 3616-17) od której właśnie się odbił i zaczyna ciągnąć w dół. Ktoś zauważył, że tym razem tylko NDX wykazał się jakąś siłą, a reszta jakaś taka niemrawa, po +0,3 do + 0,5%?
    Nie zdziwi mnie dziś długi górny cień na NDX. Czy musze dodawać, że robił to na istotnych godzinówkach? 🙂
    No ale jeszcze jutro ma szanse powtórzyć ten test i po raz kolejny spróbować dotknąć tej linii, przynajmniej na to wskazują czasówki. Ale możliwe, ze to chodzi o dziś (dokładność plus minus jednostka).

    songmun

    19 Maj 2014 at 18:40

 18. Z całym szacunkiem dla autora, ale coraz bardziej przypomina to zaklinanie rynku. Coś na zasadzie „Odwrót będzie od poziomu,który wskaże pierwiastek kwadratowy liczby Fibo,lub pierwiastek sześcienny z węzła czasowego przeciągniętego przez ciąg Lucasa. Jeśli jednak to się nie ziści to na pewno spadki rozpoczną się, kiedy fala C zniesie 62,8% ostatnich wzrostów liczonych jako iloraz liczby Ganna i Marzanna.”

  laik

  19 Maj 2014 at 21:54

 19. Wczorajszy kolejny test linii trendu spadkowego na NDX połączony ze sposobem odejścia indeksu od tej linii, wraz z tym, jak zachowywał się w trakcie sesji DJIA i SPX sugerują, że dziś albo wystąpienie Pani Jeleń (Ms Yellen), albo lektura odtajnionych FED minutes z ostatniego posiedzenia mogą wreszcie dać wiatr w żagle Niedźwiedziom i przyspieszyć ruchy spadkowe….

  songmun

  21 Maj 2014 at 08:40

  • A zaklada Pan moze inna ewentualnosc,
   wiatr powieje byc moze( i to dosc mocno) w plecy Bykom, np. na DAX-ie do ok. 677x,
   a dopiero potem ewentualna korekta.

   Papahenio

   21 Maj 2014 at 09:33

   • Ja tej siły nie widzę na DAX, a na FTSE wręcz widzę poważny squaring Ganna na szczycie, co jest bardzo nieciekawe dla Byków.
    Ale może w złą stronę patrzę? 🙂
    Chętnie się dowiem, co na tę siłę miałoby wskazywać…

    songmun

    21 Maj 2014 at 10:24

   • Przepraszam za blad-mialo byc 977x,

    Czas to lekarz wiec poczekamy i zobaczymy.

    Zna sie Pan doskonale na pierwiastkach i i innych pochodnych dlatego smiem twierdzic , ze spoglada Pan
    w ta strone , ktora to Panu wychodzi z liczb i kresek.

    Dziekuje bardzo za szybkie odpowiedzi

    Ps.: sila na DAX-ie wychodzi mi z fal Elliota.

    Papahenio

    21 Maj 2014 at 12:38

 20. @ papa

  Jako falowiec powinieneś chyba uważniej przyjrzeć się strukturze intraday spadków DAX’a z okresu 15-19.05.14. Nie wiem jak Tobie, mnie to wygląda na 5-falową strukturę….

  songmun

  21 Maj 2014 at 15:27

  • Jakiz tam ze mnie falowiec czy fachowiec,
   zwyklym amatorem jestem, ktory to najlepiej lubi kruszce skupowac, takie fizyczne,
   tam poczytam, tu podgladne i wszystko gra……
   Fala 5-a dla mnie skonczyla sie na poziomie 9536- FDAX,
   mimo to, DAX wywinal juz tyle razy figla , ze stalem sie bardzo ostrozny, a ze gram juz na nim dobrych kilka lat

   Papahenio

   22 Maj 2014 at 00:13

 21. Witam
  Z mych skromnych wykresów… średnich , zasięgów itp wychodzą takie oto poziomy…
  SnP między 1909/1913 pkt
  DAX między 9840/9850 pkt
  Z czasówek jak na razie kuleje.
  Ale jak bym wskazywał to w ciągu 7 góra 9 dni . Ciekawą zbieżność ,,schodzenia” się dwóch różnych linii BB oraz średniej ruchomej ( o której wspominałem 15go) obserwuje na owych wykresach. Na H4 potrwa to jeszcze około 7 dni. Górne zeszły zaś środkowe i dolne idą ku sobie. Srednia zaś ,,wypłaszcza się” ze tak powiem. Pozdro dla Papa i Armithrone 😉

  kalmani

  21 Maj 2014 at 19:18

  • Dziekuje za pozdrowienia,
   mile to, ze jako” przeciwnik” pamietasz o mnie.
   Armithrone niestety zerwal kontakt ze mna – szkoda

   Papahenio

   22 Maj 2014 at 00:16

 22. Mierząc czasówkę ,,tymczasowy break” ustawiłbym na jutro dla SnP z poziomu 1892/93 pkt. DAX jakoś się rozjechał ( tu znów mogą ciułać tą jedną dwie sesję dłużej dla break.
  Szczyt 27 a 29 maja…? ;o)
  Typuje 29go gdzie nie tyle PKB lecz PCE ( inflacja ) zagra pierwsze skrzypce… I do września może pazdziernika mamy po ptokach….

  kalmani

  21 Maj 2014 at 22:50

 23. …w kwestii oceny bieżącej sytuacji na rynkach i poziomów docelowych:

  https://www.tradingview.com/v/j8kBp3jv/

  hehe

  22 Maj 2014 at 10:25

 24. Wysilił się już ktoś
  I może obliczył jaką wartość będzie miał indeks NQ100 ( gdy na tym ETE-efie przekroczą 88pkt ) i przejdą 7pkt wyżej …? Innymi słowy 7 pkt z QQQ dla indeksu NQ100 będzie oznaczało poziom…
  Nie mam czasu , dopiero jutro bym do tego przysiadł … bo warto…
  Dzięki hehe

  kalmani

  22 Maj 2014 at 15:34

 25. …mam nadzieję, że te „dzięki” szczere są …trochę się pogubiłem kto TU pisze i pod jakim nickiem, i w jakich intencjach…ciekawe, że TY pierwszy zadałeś to pytanie…#NQ nie moja bajka – a #czort powstał contra pewnym publikacjom na #Twitter…i chociaż większośc ma mnie za buca…hehe…wyszło jak zwykle na moje…;). Sorry guys!

  ps.

  czekam na odp . na pytanie @kalmani

  hehe

  22 Maj 2014 at 17:15

  • jak pisałem

   w moich obliczeniach dax wychodzi na 10240 a sp 500 to 1940-50. Niestety may będzie stopniowo w górę a nie sell. Jak się miśki wypstykają w maju przyjdzie sell w czerwcu ku zdziwieniu.

   czekamy na wyżej i tam zamykamy L a autor niech podbija łapanie górki 🙂

   Piotr

   22 Maj 2014 at 17:37

  • Mam jeden i TYLKO jeden nick od przeszło 5 może 6 lat! Pisałem kiedyś na portalu astro u Wojtka potem u Tomka skąd znam Armithrone i Papahenio ( stare dzieje ) gdyż pauzowałem od giełdy i daytradingu. Od 2013 roku powoli znów w to wchodzę.
   Z przyjemnością czytam owego bloga i SZACUN dla songmun-a !
   Prócz tego piszę jeszcze czasem na dwóch zagranicznych i na tym właśnie blogu! Muszę odnowić relacje u Tomka i będzie gitara!
   Dlaczego pytałem o QQQ bo razem chodzi z NQ a teraz wchodzę stopniowo w shorty na NQ , CAC i DAX ! Kto wie czy nie zapakuję się jutro w indeks giełdy szwajcarskiej ….
   Nie troluje i nie krytykuje więc warto zawsze coś wrzucić , zapytać itp

   kalmani

   22 Maj 2014 at 19:03

   • Godzina po 19:05
    NQ100 Sell 3651pkt
    CAC Sell 4476 pkt
    DJ 16552 pkt
    Jutro SMI po przeszło 8700 i DAX 9750 pkt ( również krótko )
    Wszystko do momentu testowania snp 1875 pkt i reakcji na ten poziom — jeżeli do wtorku tam zejdziemy będzie arcy ciekawie ! Bo wtedy albo do przyszłego piątku robimy nowy high albo rynek rozwala 1814 i mamy pompe w dół

    kalmani

    22 Maj 2014 at 19:10

 26. Fajne porównanie :
  Tekst z jednego z blogów …SET UP …….
  Cytuję 😉
  ,, My guess is some traders now see a potential short in that index but are waiting for a retrace that maybe never comes. The wider indices are an elastic band at snapping point. Some traders will be nimble enough to catch it, others will stand like rabbits in the headlights. Those still playing the long side at this point are the dumb money: not just my opinion but as evidenced in indicators. ”
  Samo za się mówi…

  To dla tych co jeszcze niedawno psy wieszali na autorze bloga …!!!

  kalmani

  22 Maj 2014 at 21:43

 27. Witam Songmun.

  Jednak korekta na SP 500 na razie nie następuje.
  Myślę ,że dołka trzeba szukać w okolicach 10-11 czerwca.

  leszek 49

  23 Maj 2014 at 10:00

 28. autor powinien powiedzieć coś ciekawego dlaczego nie idzie jak trzeba no ale skoro większość pieje nad S to przejadą ją L. Tak robi kasyno i trzeba z nim grać 🙂

  Piotr

  23 Maj 2014 at 17:36

 29. Mówcie co chcecie. Ale czytelnikom należałoby cos powiedzieć w takiej sytuacji. Wszystkie założenia wzieły w łeb, a tu cisza..

  zed

  23 Maj 2014 at 20:50

 30. O czym wy w cholere piejecie…?
  Jeden o kasynie drugi że w łeb wzięło …
  Albo się inwestuje albo lewaruje
  Jak wam stopy lub margin wysadziło to miejcie do siebie pretensje, nikt wam św grala nigdy nie da!
  Szkoda że nie mogę wrzucić wykresu i wglądu ustawionych wskazników z H1 oraz H4 ….. te podejście ewidentnie idzie na oparach ! W poniedziałek u usrańców święto zaś we wtorek wspominany 27.
  Dalej szkoda pisać , ale w ciągu 2 / 3 lat dwa razy po takim święcie wystąpiła poważna wyprzedaż nie przesadzając że nawet krach …. Za tydzień zapraszam na ewentualne ciosy itp…… 🙂

  kalmani

  23 Maj 2014 at 21:54

 31. Jak na razie nie widzę jakiejś ewidentnej negacji scenariusza o którym pisał autor

  wojtek7

  24 Maj 2014 at 09:14

 32. … i dlatego nie prowadzę własnego bloga a i Twittera mam zamkniętego.

  Cieszcie się, że w ogóle jest tu możliwośc jakiejs dyskusji i posiadania własnego zdania. Nie wszędzie jest tak dobrze. Znam miejsca, gdzie możesz się tylko zgadzac z adminem i koniec dyskusji.

  Świat nieomylnych analityków nie istnieje, a jeżeli w takowy dotąd wierzyliście – pora na zmianę poglądów.
  Wczoraj mieliśmy najniższe obroty na amerykańskich indeksach od świąt Bożego Narodzenia. Kilku #comerciales ciągnie sobie serię za niewielkie piniądze wydawane na zakup akcji i to wybranej grupy spółek.

  IMO w przyszłym tygodniu mamy kolejne #ATH. Książkowo od 06 – 09 czerwca do końca miesiąca winniśmy już tylko widziec spadki. Fala B korekty w lipcu i C w sierpniu. Ostania fala wzrostowa impulsu na jesieni ze szczytem w ostatnich dniach listopada, może max na 06 grudnia /hehe/. Tyle teoria. Praktyka zależy teraz od trzech czynników: #EBC, #Putler & #FED. Licząc na #EBC możemy miec kolejny #ATH w granicach zakończenia serii.

  hehe

  24 Maj 2014 at 10:17

 33. …czyli panie Maniek…pilnujemy 02 i 05 czerwca.

  hehe

  24 Maj 2014 at 10:39

 34. Lecimy na 2400 -data idealna 06,06,14. No i świeczka z dnia 20.05 powinna być w grze jeszcze w tym tygodniu-idealna data była wczoraj, ale to nie apteka, 2 dni można poczekać jeszcze,

  ch.ch

  28 Maj 2014 at 20:27


Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: