NATURA BRAMY

Rynki Ekonomia Gospodarka Świat i czasem Polityka

I Facebook jeszcze raz

leave a comment »

Dziś krótki wpis w perspektywie kilku dni, przekopiowuję to, co napisałem w innym miejscu, bo niby dlaczego nie mam tego wrzucić też tutaj?

IMO FACEBOOK wygląda na interesującą propozycję do zajęcia krótkiej pozycji na dziś (12.04) w perspektywie kilku dni.
Wczorajszy max. na poziomie 168,65 USD łapie ładną wibrację Kairos z historycznym szczytem (69 dni kalendarzowych czyli 68+1), istotnym dołkiem z ostatniej sesji 2016 r (467 dni czyli 68-1) a także z ważnym szczytem z 25.10.2016 na poziomie 133,50 USD (tu akurat wibracja idzie od tamtego ekstremum – 533 dni). W tej metodzie patrzy się na ostatnie 2 cyfry na lewo od przecinka i dwie cyfry na prawo (części dziesiętne). Dla ułatwienia kolorami zaznaczyłem, z czym wibruje wczorajsza cena.

Facebook wibr

Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkich to przekonuje 🙂 więc dodatkowo obok wrzuciłem klasyczny wykres, na którym widać, że wczorajszy długi górny cień to nic innego, jak test poziomu, który 3x był wsparciem dla kursu, a po przełamaniu stał się oporem (czerwona linia) – czyli klasyczna Zasada Zmiany Biegunów:

Facebook AT
Nie oczekuję teraz od FB cudów- sądzę, że wszystko, co w najbliższych dniach tu zobaczymy, to powrót w rejon dna z 26.03 (149,02 USD) i jego przetestowanie, ewentualnie widziałbym lekkie zejście pod ten poziom, do zielonego prostokąta (strefa 145-150USD) ale niekoniecznie. W rejonie 150USD mamy wydłużenie 1,618 X pierwsza fala spadkowa (1-9.02.18), i już to może się okazać wystarczającym wsparciem, które Byki zechcą wykorzystać. Po tym spodziewałbym się wyprowadzenia stamtąd wyraźniejszego, niż tylko do 168 USD kolejnego odbicia, które powinno zbiegnąć się z wyraźniejszym odbiciem całego rynku Nasdaq , ale IMO do końca spadków cen FB droga jeszcze daleka. W dłuższym terminie będziemy tu niżej…

Wietrzyk wiosenny
a grobla taka długa
i dom daleko

Buson (ze zbioru Yahanraku, 1777)

Reklamy

Written by songmun

12 kwietnia 2018 @ 12:55

Napisane w Uncategorized

Tagged with , ,

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: