NATURA BRAMY

Rynki Ekonomia Gospodarka Świat i czasem Polityka

Punkt ryzyka dla Byka2

54 Komentarze

Motto
„Przewidywanie jest bardzo trudne, szczególnie jeśli idzie o przyszłość.” – Niels Bohr

W pierwszym wpisie pod tym tytułem postawiłem hipotezę, że okolice 16-17 lipca mogą dać szczyt ruchu, zaczętego pod koniec marca tego roku.

https://naturabramy.wordpress.com/2018/07/14/punkt-ryzyka-dla-byka/

Pan Rynek najwyraźniej nie raczył tego przeczytać, a w oczekiwanym miejscu pojawiła się tylko mało znacząca korekta. 🙂
Tak to już jest z tym przewidywaniem, na bazie używanych przeze mnie metod – działa nie tak znowu często, co zawsze podkreślam. Jest wiele ekstremów z wibracjami wstecznymi, których nie da się przewidzieć do przodu, co zresztą dziś tu m.in.na jednym z wykresów pokażę.
Co nie znaczy, że prognozowanie tymi metodami nie jest w ogóle możliwe. W ograniczonym stopniu jest, przy świadomości, że wyznacza się punkty o podwyższonym prawdopodobieństwie zmiany, a nie punkty, gdzie prawdopodobieństwo to wynosi 1.
Znacznie lepiej sprawdza się w ten sposób wczesne weryfikowanie zaistniałego ekstremum, z oczywistych powodów.
Takim właśnie ciekawym ekstremum jest szczyt amerykańskich indeksów, uformowany 25 lipca 2018.
Zacznijmy od tradycyjnych cykli czasowych, które we wspomnianym miejscu tworzą bardzo ładny węzeł czasowy:

SPX cycles

Dodam tylko jeszcze, że między styczniowym szczytem, a tym lipcowym mamy dokładnie 180 dni kalendarzowych.

Teraz 3 układy wibracyjne dla kontraktów ES futures (S&P500 e mini):
Wibracja z ilością sesji w formie triangulacji:

ES 152vib

Wibracja z ilością dni kalendarzowych:

ES 178 vibr

Takie przypadki, jak powyżej, jeśli wychodzą z wielu różnych miejsc i precyzyjnie wskazują na jeden i ten sam punkt w przyszłości, pozwalają na postawienie prognozy, choć nawet wtedy ryzyko, że to nie zadziała jest wyższe, niż 50%. Właśnie takie skoncentrowane wskazania udało mi się odkryć we wrześniu 2016, co pozwoliło wtedy postawić śmiałą prognozę ekstremum w okolicach wyborów Trump/Clinton, ze szczególnym wskazaniem na dzień po ich terminie i jak się później okazało, trafić. Ale często wskazania bywają rozproszone, lub tak, jak poniżej, dopiero ich uformowanie pokazuje wstecz, z czym mamy do czynienia. Nawiasem mówiąc same tylko wibracje, pokazane wyżej, to słaby argument za ważnością tego lipcowego szczytu; mam już na tyle doświadczenia z wibracjami Kairos by wiedzieć, że takiego typu układy, nie wsparte niczym więcej, mogą dać jedynie krótkotrwały zwrot. Dopiero ten squaring szczytu ze stopniami Gann’owskiego Square of Nine między 2 szczytami pokazuje, że 25.07 utworzył się najprawdopodobniej naprawdę ważny szczyt, zmieniający kierunek ruchu w terminie może nawet kilku miesięcy:

ES49dg Sqof9

Na przykładzie tego wykresu widać, że przewidzenie takiego układu jest praktycznie niemożliwe. Dopiero pojawienie się szczytu na poziomie 2849.5 daje możliwość stwierdzenia, że to potencjalny szczyt.

Podsumowywując:
Mamy ważne wskazania na to, że 25.07 był istotnym szczytem. Nie muszę chyba dodawać, że wiele podobnych układów znalazłem na samym indeksie S&P500 jak i na Nasdaq 100 (kilka innych indeksów chcę jeszcze sprawdzić dodatkowo). Ponadto siła reakcji, która wystąpiła na piątkowej, 619 sesji, a przede wszystkim zauważalna psychologiczna zmiana podejścia do publikowanych wyników spółek technologicznych (to nie tylko reakcja na zapowiedź spowolnienia rozwoju Facebooka, która zepchnęła kurs tej spółki w otchłań, czy podobna rzeź na papierach Twittera, ale też klasyczne kupuj plotki – sprzedawaj fakty po dużo lepszych niż oczekiwane wynikach Amazona) stanowią dodatkowe argumenty na rzecz ważności szczytu z 25.07.
Choć przypisuję temu szczytowi ponad 90% prawdopodobieństwo bycia punktem zwrotnym, nadal nie jest to 100% Do okolic stu procent zbliży nas oblany test czyli nieudana próba wyjścia ponad te 2846 pkt na indeksie i 2849.5 na kontrakcie.
Jeśli to rzeczywiście jest odwrócenie wzrostów, zaczętych pod koniec marca tego roku, to oczekiwałbym zejścia indeksu SPX co najmniej do okolic lutowo-marcowych dołków (2530- 2550) a być może i trochę poniżej. Patrząc na wykres intraday zarówno SPX jak i ES, spadek od szczytu z 25.07 zdaje się dzielić na czytelne 5 podfal, więc nie można wykluczyć, że mamy do czynienia z klasyczną korektą płaską, której schemat pokazałem w poprzednim wpisie z tym tutułem, jeszcze bez numerka.

Stan aktualizacji wykresów: SPX na po sesji 30.07; ES – 31.07 godziny poranne.

Ważna aktualizacja: pomimo dużej ilości czasu, poświęconej na poszukiwania, nie udało mi się znaleźć żadnego układu dla indeksu Dow Jones Industrial Average. To może oznaczać jedną z trzech rzeczy:

a) DJIA poprawi wkrótce swój szczyt, inne flagowe indeksy nie

b) DJIA, poprawiając swój szczyt, pociągnie za sobą inne indeksy

c) kiepsko szukałem 🙂

Lśni w wodorostach
srebro ryb, lecz dotknięte,
zniknie na pewno

Basho (z dziennika Azumanikki, 1681-1682)

Reklamy

Written by songmun

31 lipca 2018 @ 22:08

Napisane w Uncategorized

Tagged with , , , , ,

Komentarze 54

Subscribe to comments with RSS.

 1. Jedni widzą czytelne 5 fal – inni wyraźny schemat korekcyjny – pozostaje kwestia w czym. Na przykład taki wariant :

  http://www.bankfotek.pl/view/2122532

  Jeżeli sp500 przebije dołek z 30 lipca to rzeczywiście raczej poleci znacznie dalej w dół niż mi się wydaje, ale póki co nic mnie nie skłania do tego by sądzić,że tak będzie.

  gandylc

  1 sierpnia 2018 at 07:00

 2. A ten Niels to spryciarz – czyli wychodzi na to , ze przewidywanie przeszłosci jest łatwiejsze ? Uff poczułem wielką ulgę. ;)))

  Someday S

  1 sierpnia 2018 at 14:16

 3. Cytat niekoniecznie musi nalezec do Bohra. http://larry.denenberg.com/predictions.html

  Przemyslaw Slomski

  1 sierpnia 2018 at 16:46

 4. Obstawiam c) 😉

  carolllllll

  1 sierpnia 2018 at 19:14

 5. Brak jeszcze wykończenia w tej kilkudniowej korekcie. W linku jedna z możliwości połączenia mniejszych ruchów korekcyjnych w większą strukturę.

  http://www.bankfotek.pl/view/2122711

  gandylc

  3 sierpnia 2018 at 09:01

 6. http://www.bankfotek.pl/view/2122784

  Zaczyna się wydawać,że korekta powoli zaczyna zbliżać się do zakończenia – czyli pewnie w poniedziałek jeszcze szybki zjazd i powoli sp500 zacznie piąć się do góry by pobić swój poprzedni szczyt. Przynajmniej tak mi to wstępnie pasuje. Jeżeli faktycznie zakończenie podfali e będzie miało postać rozszerzającego się klina to późniejsze wstawanie z kolan( po impulsie w dół) będzie prawdopodobnie dość powolne.

  gandylc

  4 sierpnia 2018 at 11:01

 7. kolejna nietrafiona prognoza?

  Slaw s

  6 sierpnia 2018 at 17:51

 8. Imo – te kilka następnych dni to ostatnia szansa na rozpoczęcie korekty w te wakacje. Potem zwyczajowy fałszywy szczyt we wrześniu i hosanna wyborcza w USA. Republikanie obiecują złote góry, a demokraci wszystko za darmo. Raj. I do tego sankcje na Iran, które wejdą w życie na dwa dni przed wyborami uzupełniającymi. Czyli będzie jak zwykle: żydowscy wyborcy zadecydują, kto będzie rządził USA przez kolejne 2 lata.

  carolllllll

  6 sierpnia 2018 at 19:36

  • @carolll

   To rozpoczęcie korekty może być nawet dziś na SPX. Te 2853,29 ładnie się układa, choć oczywiście do końca sesji trochę jeszcze zostało, więc nie ma co się podniecać zawczasu. Posprawdzam to też na spokojnie z NYSE Composite, bo obok DJIA to był indeks, który „nie grał” w szczycie 617 sesji, opisanym wyżej
   Natomiast Nasdaq’ owskie układy się bronią, a Nasdaq słabiutki w porównaniu z dniami przed tamtym szczytem.

   songmun

   6 sierpnia 2018 at 20:14

   • Od jutra aż do kolejnego poniedziałku każdy dzień to jakiś ważny punkt czasowy. Tylko w dalszym ciągu brakuje czynnika x.

    carolllllll

    6 sierpnia 2018 at 20:19

 9. http://www.bankfotek.pl/view/2123011

  Chyba już czas na korektę – wydaje się, że to dokańczanie rozszerzającego się klina.

  gandylc

  6 sierpnia 2018 at 21:52

 10. Panowie a co powiecie na szczyt 16.08.2018? 🙂 Chyba najlogiczniejsze miejsce na teraz

  Marek “marcueus” Piotr

  6 sierpnia 2018 at 22:28

  • A nie 10-08-2018 ?

   gandylc

   6 sierpnia 2018 at 23:56

  • Na razie ładnie wychodzi wczoraj lub dziś 7.08. Dopiero gdy to się rozwieje, będę szukać kolejnego punktu

   songmun

   7 sierpnia 2018 at 06:29

 11. Jak człowiek zje za dużo pojawia się odruch zwrotny ;). Z rynkami jest tak samo. Nadrukowano pustego pieniądza jak nigdy w dziejach i śmiem twierdzić, że to co się stało w 1929 to będzie niedługo miłym wspomnieniem. Do dnia w którym to nastąpi zostały godziny, może dni – w każdym razie nie więcej niż miesiące. Z jaką dokładnością możemy określić D-Day, jeżeli okres którego dotyczy to dziesiątki tysięcy CD ? Czy w takim zbiorze pomyłka o 2 miesiące to jakiś problem ? Moim zdaniem nie. Książkowo (np. wg. Ganna) winniśmy po jesiennym szczycie zobaczyć kilkumiesięczną zimową korektę (po wyborach w USA) i silną reaktywację po ponownym referendum w Anglii i pożegnaniu raz na zawsze Brexitu. A kiedy jesienią 2019 wszyscy będą pewni że wzrosty potrwają w nieskończoność, ostry kryzys naftowy, z baryłką grubo powyżej $100, zamknie ostatecznie temat na wieki. Tyle Gann zza grobu. Choć sam twierdził, że +/- rok w tych obliczeniach to margines błędu.

  carolllllll

  7 sierpnia 2018 at 15:07

  • A propo czynnika x. Czy potrafisz wskazać, na podstawie wiedzy historycznej, jakiś jeden konkretny czynnik, który spowodował, że szczyt w 1929 nastąpił właśnie wtedy kiedy nastąpił i przez następne parę lat w USA stało się to co się stało? Ja bym miał z tym spore problemy ale biorę pod uwagę, że sytuacja w jakiej w tamtym czasie funkcjonowali Amerykanie była dość podobna do obecnej. Wydaje mi się,że biorąc pod uwagę np.kryzys naftowy to jeżeli on wystąpi, to co najwyżej przyśpieszy osuwanie się kolosa, a nie zainicjuje.

   gandylc

   7 sierpnia 2018 at 17:00

   • Czynnik x wywołuje lokalna korektę. To co się stało w 1929 lokalna korektą nie było.

    carolllllll

    7 sierpnia 2018 at 19:07

 12. Klina nie ma i na tym stopniu nie będzie. Rynek zaszedł na tyle wysoko by ograniczyć możliwości rozwoju sytuacji. Bez mocnego wybicia na koniec długoterminowych wzrostów chyba się nie obejdzie – czyli powinno być lekko powyżej 2900.

  http://www.bankfotek.pl/view/2123047

  gandylc

  7 sierpnia 2018 at 18:24

 13. 1929 raz jeszcze: po 8 latach „wojennej” prezydentury demokratów do rządów „dorywają się” w 1921 republikanie. I od razu stawiają wszystko na głowie. FED drukuje na potęgę kasę, prezydent wszczyna wojny celne z całym światem, a armia blokuje granicę z Meksykiem w obawie zbyt dużego napływu imigrantów. Czyż to nie brzmi znajomo ?

  carolllllll

  7 sierpnia 2018 at 19:11

  • Zgadzam się – ogólna sytuacja była bardzo podobna. Całe otoczenie okołorynkowe sprzyjało temu co się stało. Podobnie obecnie otoczenie rynkowe jest takie, że myślę o obecnym roku jako zakończeniu długoterminowego trendu wzrostowego choć jeszcze nie wiem czy to będzie delikatne naruszenie 2900 czy też sp500 przekroczy 3000 pkt.

   gandylc

   7 sierpnia 2018 at 21:19

 14. Trend trwa dopóki nie ma mocnych dowodów na jego odwrócenie. Hossa ma 9 lat i od 9 lat szukacie szczytu. Nie lepiej kupować? Tak, wiem, hossa ma już 9 lat, ale to samo byście powiedzieli pewnie rok temu, 2 lata temu, 5 lat temu itd.

  Adam Staniecki

  9 sierpnia 2018 at 08:02

  • @ Adam Staniecki

   1) Nie szukam szczytu hossy. Do takowego jeszcze lata przed nami, nawet nie miesiące. Powtarzam to do znudzenia stałych czytelników tutaj

   2) Od końcówki stycznia mamy trend boczny na głównych amerykańskich indeksach, a nie wzrost. On się będzie jeszcze jakiś czas utrzymywać. Jeśli szukam szczytu, to co najwyżej tzw. fali B wzrostu w ramach tego boczniaka na głównych. W ostatnich linijkach napisałem, czego oczekuję.

   3)Nasdaq jest bardzo blisko zrobienia dość istotnego szczytu i wejścia w ten sam układ, co główne indeksy(DJIA i SPX)

   4) Zazwyczaj tego nie mówię, ale niech tam, raz mogę: A kto ci powiedział, że ja nie jestem teraz na długiej? Jestem na długiej na NQ w krótkiej perspektywie (od kilku dni, od momentu testu na 7214 po pięknym zrobieniu dna na poziomie 7166.75 po równo 65 godzinach spadków ) i szukam teraz miejsca do zamknięcia.

   Wyciągasz zbyt pochopne wnioski i zbyt pobieżnie czytasz

   songmun

   9 sierpnia 2018 at 09:41

   • @songmun – a ja się przyznaję – szukam nieustannie. A to szczytów,a to dołków. Taka karma. Nie uważam że na USA mamy trend boczny – była korekta jako fala 4. ruchu od dołka z lutego 2012 i nie ma co się doszukiwać jakichś cudów. Mamy impuls od dołka 2009 i kończymy 5w5. Koniec tematu. Możemy polemizować na temat zakończenia tego ruchu – bo jak wszyscy wiemy np. teoria Elliotta daje spory wachlarz możliwości od skrócenia fali 5. do jej wydłużania w nieskończoność. Ale z perspektywy tych 9 lat można śmiało powiedzieć, że to może nastąpić w każdej chwili – a może, jak w przypadku np. DAX szczyt już jest za nami.

    carolllllll

    9 sierpnia 2018 at 13:47

 15. Na dzień dzisiejszy – jeszcze szczytu na sp500 nie było ale pod koniec dnia w piątek lub w poniedziałek to już by mnie nie zaskoczyło no chyba ,że zacznie solidniej spadać to dłużej trzeba będzie poczekać na szczyt. A jeśli chodzi o impulsy to nie impuls idzie od dołka z 2009 roku na sp500 choć widzę,że nawet ci co zarzekali się kiedyś,że tam nie ma szans na impuls( po pierwszym roku od dołka) teraz już widzą impuls w pełnej krasie. Coś się zmieniło we wcześniejszych ruchach? Ktoś dane sfałszował czy po prostu brak koncepcji i myślenie życzeniowe….

  gandylc

  9 sierpnia 2018 at 20:15

  • A u mnie właśnie te wtorkowe (7.08) 2863,43 na SPX bardzo ładnie się rymuje….
   Zamknąłem też moją małą długą na NQ. Układ na godzinówkach na dzisiejszym szczycie na Nasdaq100 (7498,37) jest zbyt śliczny 🙂 To jeszcze za mało by otwierać teraz krótką, ale powód by zacząć się do tego przymierzać na pierwszym załamanym rajdzie już tak 🙂

   songmun

   9 sierpnia 2018 at 21:55

 16. Jeśli sp500 pójdzie do góry to powinien to być dość mocny ruch – wielu widzi już tu zakończenie i już otwarli krótkie pozycje. Z punktu widzenia TFE jest jeszcze miejsce na ruch do góry na tym etapie.Szukając z kolei rytmu rynku pasowałby mi ruch nieco powyżej 2900 i to dzisiaj lub w poniedziałek. Wtedy bym wiedział,że temat jest zamknię

  gandylc

  10 sierpnia 2018 at 10:17

 17. @gandy i jego nieśmiertelne kliny. Ciągle zaprzeczasz istnieniu impulsu, a jednocześnie powołujesz się nieustannie na teorię Elliotta. Tylko zapominasz o tym, że w tej samej twojej ulubionej teorii nie ma innej możliwości aby ruch 9-cio letni był czymś innym niż impulsem.

  carolllllll

  10 sierpnia 2018 at 20:09

  • Nawet 300 letni ruch może być zaledwie jedną podfalą np. w expanding triangle – wszystko kwestia stopnia na jakim się to odbywa.

   gandylc

   10 sierpnia 2018 at 21:02

   • Nie dość, że nie czytałeś ani jednej pozycji autorstwa Elliotta, to jeszcze nie masz żadnego pojęcia o ekonomii. Gdyby nawet przyjąć teoretycznie, że kiedyś będą istniały by te twoje 1000 letnie trójkąty, oznaczałoby to totalną recesję w danej dziedzinie na tej planecie i koniec cywilizacji.Większej bzdury to ci się nie udało tutaj napisać. Brawo.

    carolllllll

    11 sierpnia 2018 at 09:53

    • Zetkniesz się ze skutkami tego co właśnie wyżej napisałeś natomiast nie ma mowy o końcu cywilizacji choć takiej jaką znamy to chyba rzeczywiście będzie koniec.

     gandylc

     11 sierpnia 2018 at 17:30

 18. @Gospodarz

  Szare komorki mi zajarzyły i miałem odkrywczy weekend (jesli nic nie zjeba…..m hehehe ) – udało mi sie postawic kropke nad „i„ , ktorej mi brakowało czemu te 2872.87 na sp łapie sie tylu waznych punktow
  historycznie. Po tym czego sie doszukałem dla mnie personalnie nie ma znaczenia czy bedzie nowy szczyt czy też nie. Mino, ze ta ostatnia korekta 340.18 pkt jest nijak duza procentowo to jest najwieksza punktowo. I to mi wystarcza jako satysfakcja z użytku prostych metod Ganna i Jeffa. Chociaz po fakcie . 😉
  Pozdro

  Someday S

  13 sierpnia 2018 at 01:31

 19. Moze mi ktos powiedziec jaki jest właściwy dołek na TEśLE. ? Na stooq wykres pokazuje chyba błąd jakis cien sięgający 8 dolcow .? Gdzie indziej jest 14.98 $. Ta liczba akurat łapie niezłe wibracje ze szczytem 387.46, gdzie Musk cos tam walnął. Chce sie upewnić. Z gory dzieki

  Someday S

  14 sierpnia 2018 at 21:41

 20. Ładny obrazek na ES futures z dzisiaj rana. Te wibracyjki 6.3 /63 jak się utrzymają, będą oznaczać nieudany test na futuresach na SPX i zwrot w niedźwiedzim kierunku. Coś podobnego wyszło mi parę dni temu zarówno na NDX jak i NQ i od tego czasu Nasdaq troszkę słabuje 🙂
  Dziś wyjeżdżam i nie zdążę już napisać niczego nowego w sierpniu. Kolejny wpis we wrześniu

  songmun

  20 sierpnia 2018 at 12:05

 21. 37 vel 38 tydzień jako szczyt B. Dla elliottowców koniec fali 5. Zjazd do pewnej formacji astronomicznej i szczyt (ten prawdziwy) na wybory w USA. I wyjazd. Taką mam koncepcję.

  carolllllll

  20 sierpnia 2018 at 14:40

 22. Carolll@
  wszyscy o tym trabia jak mantre powtarzaja ze szczyt w 1 połowie wrzesnia ,czekam na złodziei fedowskich+ jeszcze wiekszych czyli bzdety pod tylułem rozmowy swiata z usa o cłach w tym tyg

  Bernard Lisiewicz

  20 sierpnia 2018 at 17:00

  • Nie wiem czy wszyscy. Teraz to może i oczywiste, tylko ja pisałem o tym rok temu, że będziemy mieli podwójny szczyt we wrześniu. Taka mała różnica.

   carolllllll

   20 sierpnia 2018 at 18:43

 23. Carroll
  2920 idealnie by pasowalo na tej formacji 24października . Nie upieram sie jednak czekam i obserwuje

  armithrone

  24 sierpnia 2018 at 16:05

  • Akurat w tych terminach to mi wychodzi przedwyborczy dołek.

   carolllllll

   24 sierpnia 2018 at 17:01

 24. no i blog zamarł, Wreszcie przestali spekulować i wzięli się do uczciwej roboty

  Przemek (@DfPrzemek)

  9 września 2018 at 14:19

  • Po prostu spokojnie czekają. Choć mam wrażenie,że szczyt będzie wcześniej niż 24 października ale również nie upieram się przy tym. Zobaczę gdy już będzie bardzo blisko końca i to mi wystarczy.

   gandylc

   9 września 2018 at 17:19

 25. Ja czekam na rolowanie. Poza tym tylko intra. Po rolowaniu szukam wejść na krótkie, sukcesywnie aż do wyników wyborów w USA. Tam widać jakąś dynamiczną jazdę na końcówce i napis THE END.

  carolllllll

  10 września 2018 at 13:07

  • Możesz mieć rację z tym nieco późniejszym szczytem. Coraz więcej wskazówek,że ten szczyt który niebawem nastąpi nie będzie jeszcze ostatnim choć jakieś 200-250 punktów powinno po nim spaść zanim nastąpi rajd na ostateczny szczyt. Oba szczyty powinny być w miarę przyjemne do wyłapania(oczywiście dla tych co patrzą i widzą, a nie dla tych co różowe okulary mają na nosie)

   gandylc

   15 września 2018 at 20:32

 26. @Song Mun
  Badal ktos moze zachowania rynkow w opcji sroga zima – punkt przesilenia na indeksach . U nas troche krotka historia ale ostatnie ponad sto lat w USA?

  Someday S

  11 września 2018 at 14:10

 27. Ile czasu zostało do szczytu na sp500? No tak, ale do którego szczytu? Jeśli do tego, który nie zostanie pobity przez kilkadziesiąt lub kilkaset lat to bardziej pasuje jednak okres 3-5 lat niż 0.5 roku, ale po drodze będzie według mnie kilka istotnych szczytów przy tym ja skłonny byłbym postawić na 2 szczyty – pierwszy najprawdopodobniej gdzieś w okolicach 2950 może za jakiś miesiąc i drugi to mógłby być w okolicach 3100 tak jak chciałby carol w okolicy przyszłej jesieni i później bujanie w dużym trójkącie przed ostatnim wybiciem na 3400 może 3500. Te poziomy wydają się być sensowne w obliczu tego co się dzieje na rynku. Tyle ta korekta może zajść, a jeżeli wyżej to raczej niewiele i chyba też niewiele niżej. Jednak dopiero długoterminowe spojrzenie na sp500 pozwala na wyciągnięcie sensownych wniosków. Czyli powinno być zmiennie przez następnych kilka lat.

  http://www.bankfotek.pl/view/2125407

  gandylc

  19 września 2018 at 11:07

 28. okolice 2915 i to wszystko Panowie…. wchodzimy w długi okres bessy. Teraz tylko eski.

  stach00

  19 września 2018 at 22:23

  • Możesz mieć rację. W oparciu o TFE niestety możliwa jest również wersja następująca:
   http://www.bankfotek.pl/view/2125441

   Jednak nawet gdyby przyjąć,że z tym mamy do czynienia to według mnie nie ma mowy o 2915 – okolice 2950( może 10 punktów mniej) powinny być zaatakowane przed ostrym zjazdem. Co po nim – TFE tego na tym etapie nie odsłoni.

   gandylc

   20 września 2018 at 00:05

 29. ja postawiłem na to moje 50 koła 🙂 eska gruba weszła

  stach00

  20 września 2018 at 03:44

  • Twoje pieniądze – twój tyłek. Ja swoje wyłożę dopiero w okolicach 2950. Jeżeli nie pójdzie jak myślę pozostanę poza rynkiem. Po zejściu na niższe interwały widzę szanse dojścia sp500 w ostatecznych podrygach gdzieś w okolicach 3100-3200. Jednak raczej żaden ze scenariuszy długoterminowych, które zamieściłem wyżej nie ma miejsca tylko pewna modyfikacja drugiego z nich.
   Bardziej średnioterminowo widziałbym to następująco:

   https://www.bankfotek.pl/view/2125443

   gandylc

   20 września 2018 at 11:41

 30. teraz cały kapitał z USA bedzie odpływał do europy tak wiec DAX UP Ameryka dół i to konkretnie

  stach00

  20 września 2018 at 03:51

 31. Oczywiście ten zielony trójkąt byłby w pozycji xx.

  gandylc

  20 września 2018 at 11:42

 32. Jak nieraz @gandy coś naskrobie to się zastanawiam czy @stach-u nie miał racji, że to krecia robota jest na tym forum … Jak można wziąć krótki wycinek z ostatnich 30 lat i sobie tam coś pooznaczać ? Po co, komu i jaki w tym cel ? Niech każdy odpowie sobie sam.

  Od dołków z 2009 idzie ostatni impuls jako fala 5-ta super czy tam mega super cyklu, a w tej fali robimy również ostatnią 5-kę w piątce – aktualnie podfala 3. 😉 . Zwyczajowo czwóreczka z poziomu … no powiedzmy nawet 2980 (tak książkowo) i niestety potem może się okazać, że piątka będzie skrócona 😉 . Gdyby nie wybory w USA to bym powiedział, że w każdym momencie. Ale że Trump nie jest idiotą coś musi sobie zostawić na wszelki wypadek. Nie wiem czy to będzie NAFTA cudem uratowana, czy jednak pocałuję w tyłek Xi i będzie euforia, coś tam jednak będzie.

  W 2007 euforia była podobna. Do 12 października.

  carolllllll

  21 września 2018 at 15:31

  • w każdym odcinku czasowym realizowane są właściwe podfale. Kluczem do bardziej długoterminowego widzenia rynku amerykańskiego jest właściwe umieszczenie w obrazie całości giełdy amerykańskiej trójkąta, który się utworzył w ramach wielkiego kryzysu. To,że nie widzisz właściwego obrazu całości to nie ma znaczenia. To co niedługo zacznie się realizować to będzie ruch odpowiadający całemu ruchowi (i jeszcze trochę więcej) odzwierciedlającemu rozwój powiedzmy USA od czasów początków giełdy amerykańskiej czyli mniej więcej od 1760 roku. Jeśli chodzi o te odcinki 30 letnie to masz rację,że nie wszystko jeszcze jest tu wyjaśnione ale mowy nie ma o jakimkolwiek impulsie w realizacji od dołka z 2009 roku. To wszystko co się dzieje na rynku amerykańskim od początku notowań giełdy amerykańskiej jest realizowane w układzie korekcyjnym co znaczy nie tylko,że ruch w drugą stronę będzie potężny i długi ale również to,że gdy ten potężny ruch demolujący świat się skończy ( za 300 – może 800 lat) zacznie się tak niebywały okres rozwoju w dziejach ludzkości,że aż wyobrazić sobie to trudno.

   gandylc

   22 września 2018 at 08:45

 33. Na moje wyczucie to nadal trwa fala 2 klina na sp500. Trzecia powinna dojść w okolice 2950. W tej chwili tak wstępnie oceniam to co się dzieje. Czy będę miał rację? – zobaczę w przyszłości, ale pieniądze wyłożę dopiero pod koniec tworzenia podfali 5 klina.

  gandylc

  24 września 2018 at 22:53


Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: