NATURA BRAMY

Rynki Ekonomia Gospodarka Świat i czasem Polityka

FANG nadal…aktualizacja

60 Komentarzy

Jak na razie wygląda na to, że Pan Rynek przeczytał mój ostatni wpis i uznał, że to jest coś, co warto by zrealizować 🙂

Wczorajsza (13 lipca) sesja na FANG futures spowodowała dotknięcie górnej linii tych niebieskich Wideł Andrewsa, „ostatniej nadziei Niedźwiedzi” i gwałtowną wyprzedaż, dzięki której dwie ostatnie świece utworzyły ładną formację Objęcia Bessy:

FANG fut

W zasadzie korektę możemy uznać za rozpoczętą. Sądząc z poziomu wykupienia spółek FANG, wielkości osiągniętych przez Byki zysków i wczorajszego zachowania rynku, korekta ta na walorach technologicznych może mieć gwałtowny charakter. Ciekawe, czy Pan Rynek doczytał mój poprzedni wpis do końca i zdecyduje się na korekcyjne spadki do 24 lipca? Kto nie czytał, niech zerknie….

Samotność –
Świerszczyk w klatce
Na ścianie.

Basho

Written by songmun

14 lipca 2020 @ 11:23

Komentarzy 60

Subscribe to comments with RSS.

 1. W żadnym sposób nie podważam ustaleń autora, ale patrząc na wręcz modelowe przygotowanie HG.F, GC.F i PLN do kolejnego ruchu w górę trudno wieszczyć jakąś większą korektę.
  Jedyną nadzieję dla niedźwiedzi widzę na wsparciu DX.F w okolicach 96 pkt, od którego indeks się odbijał, a po przekroczeniu w marcu wystrzelił jak poparzony.

  Piterus

  14 lipca 2020 at 18:37

  • To co SM napisał według mnie pasuje- co prawda delikatnego wyjścia nad ten podwójny szczyt można się spodziewać( z racji rysowanej struktury) ale po ponownym zagłębieniu korekta będzie solidniejsza. Patrząc na fale może 5 dni wystarczy do wyrysowania tego szczytu ale rownie dobrze może to być 10 dni więc nie będę gdybał. Nadzieję to mogą mieć obecnie byki. Niedźwiedzie rosną w siłę i niedlugo przejmą piłkę. Póki co spokojnie czekać i co jakiś czas sprzedawać i wystarczy żeby kiesa pęczniała. Bogate łowy przed nami.

   gandylc

   14 lipca 2020 at 20:27

  • High Grade Copper powiadasz, Piterus?
   Zerknij na wykres w nieco dłuższym czasie (skala log) i:
   1) Pociągnij kreskę od szczytu z lutego 2011 przez szczyt z czerwca 2018 aż do dzisiaj
   2) Pociągnij drugą kreskę, praktycznie poziomą, po okolicy ceny 300c/lb od października 2011 aż do teraz. Zobacz, ile ta kreska łapie po drodze rozmaitych ekstremów
   3) Mówisz, że to, co cena obecnie robi w tym miejscu, to jest modelowe przygotowanie do wyjścia w górę?

   songmun

   15 lipca 2020 at 10:01

 2. Na czuja to pasuje mi do szczytu jakieś 2-3 dni tradingowe, a nie 5( choć łba w tym momencie jeszcze bym za to nie nadstawił) i bardzo lekkie przebicie. Strukturalnie na kilkudniowych interwałach zaczyna wyglądać na klin kończący z najdłuższą 1 falą więc powinno być sporo czasu na dobranie punktu wejścia. Zakończenie 3 fali gdzieś na wysokości 3250. W dłuższym terminie zaczynam się zastanawiać – skoro tu mamy klin – czy jednak zaraz nie polecimy do tegorocznego dołka – trzeba będzie dokładniej przyjrzeć się poszczególnym ruchom – klina tu nie oczekiwałem więc raczej nie wrzesień tylko jednak lipiec. Koniec wzrostów.

  gandylc

  17 lipca 2020 at 23:58

 3. Zobaczymy przy dołku z 15 czerwca – średnioterminowo pasowałoby odbicie, które może przekroczyc tszczyt na sp500, który w okolicach 3250 się lada chwila utworzy. Wtedy zwała pasowałaby na wrzesień – tylko te klin – ale w końcu i klin może zostać zniesiony – trochę czasu to musi zająć -więc może jednak wrzesień.

  gandylc

  18 lipca 2020 at 00:37

 4. duża szansa na ten szczyt 24. Widać ze pociągną do gory, a ile to zobaczymy. W takiej sytuacji rzeczywiście jak gandy mówi, pasowałoby zejście o wiele niżej aniżeli wcześniej myślałem.

  vixiarz

  18 lipca 2020 at 14:18

 5. pasowałoby – koniec 4.

  gandylc

  23 lipca 2020 at 20:25

 6. Zaczyna być ciekawie.Zakończy się zwałą gdzie pierwsza luka może przekroczyć 100 punktów.

  gandylc

  24 lipca 2020 at 17:38

 7. Luka w okolice dołka z 15 czerwca? – niewykluczone.

  gandylc

  24 lipca 2020 at 17:41

 8. ale chyba najpierw jeszcze jeden szczyt

  gandylc

  24 lipca 2020 at 19:02

 9. https://iv.pl/image/GtXKFxT

  SP500 -gdzie jesteśmy – rozjaśnienie sytuacji.

  gandylc

  26 lipca 2020 at 01:09

  • Gandy ale ze co. Spodziewasz się spadku 50% wzrostu od covidowego dna? Czyli jakieś 2700pkt?…. Pamiętam nasze dyskusje sprzed 3 lat na tym forum. Zaklinanie wzrostów przez kilka miesięcy. W tym czasie rynek urusl 30%. Potem już przestalem traktować nasze dyskusje poważnie. A tu proszę wracam po wielu miesiącach przypadkiem na forum i co widzę. Piękne są te prognozy….

   Panowie do końca wakacji nowe ath.

   Order

   27 lipca 2020 at 00:47

   • Dokładnie tak -może ciut więcej niż 50%, później prawdopdobnie delikatne wybicie ostatniego szczytu( pewnie okolice września) – myślę, że w kierunku podwójnego szczytu, a później pieprznięcie poniżej covidowego dna i ponowne dźwiganie do szczytu( 2022?). 3 lata temu jeszcze nie wyrysowały się falki, które później nastąpiły i możliwości było dużo choć widać było, że rynek wykonuje końcowe ruchy fal milenijnych- tego rodzaju końcówki trwają długo i są bardzo zwodnicze- brałem pod uwagę najbardziej według mnie prawdopodobną moźliwość – obecnie możliwości się wyczerpały – stąd obecnie już można mieć komfort – zresztą malutkiego szorta odpalilem na szczycie. Zacznę powiększać pozycję nieco wyżej.Jeśli liczysz na 30% wzrostów proszę bardzo.

    gandylc

    27 lipca 2020 at 20:42

    • W sumie to zawsze lepiej dobierać na 3400pkt aniżeli po obecnym kursie 3240. Tutaj się z Tobą Gandylc zgadzam. Dokąd zamierzasz usredniac? 3500?

     Order

     27 lipca 2020 at 21:43

    • Ponadto widziałem jak kilka miesięcy temu prognozowales 3800 na sp500… A tak bez uszczypliwosci dziś na taśmie bardzo ciekawa rozgrywka. Gigantyczne paczki przejmowane bez zajakniecia. Piątek i dziś to odpowiednia baza do powrotu nad 3300 na początek. Potem kolejne pakiety w USA i mozolnie 3400. Do wyborów scenariusz 3600 całkiem możliwy. Może nie 30 ale 10% to całkiem spory ruch. Autor bloga trafnie wytypował ostatni piątek na lokalne ekstremum. Generalnie potencjału na spadki nie ma po stronie rynku. No ale zawsze może wyskoczyć czarny łabędź. Sam konsekwentnie odbieram longi. Gandylc akcje są relatywnie tanie. Tu jest klucz do zagadki wzrostów. Nie ma alternatywy.

     Order

     27 lipca 2020 at 23:17

 10. przed ath dostaną -10, do -15% na czoło na SPX. Po wyborach sie rozstrzygnie czy 4k czy 2k.

  vixiarz

  28 lipca 2020 at 18:20

  • Nie ma ku temu żadnych podstaw. Zakładasz jakieś nagle zdarzenie? Wybuch, wojnę, zamach?

   Order

   28 lipca 2020 at 20:44

   • @Order
    Zaraz wojna czy zamach stanu… A czemu nie zwykła korekta? Poza tym nie sądzisz, że tekst „akcje są relatywnie tanie” brzmi trochę kuriozalnie? Relatywnie w stosunku do czego? Bo wskaźniki C/Z są raczej w kosmosie.

    Mon_73 -

    28 lipca 2020 at 21:23

    • Moim zdaniem trzeba patrzeć na rynki tak jak w rzeczywistości wyglądają. Obecne wyceny jak P/E są w istocie kuriozalne, ale tylko w odniesieniu do danych historycznych. Ale co z tego. Mocne spadki w marcu były spowodowane sporą dawką niepewności. Nikt nie wiedział jak sytuacja się rozwinie. Nawet najtęższe głowy przestrzelały się w swoich katastroficznych wizjach. Dzisiaj rynek przynajmniej „mentalnie” ma nad covidem kontrolę. Zna rozkład możliwych scenariuszy. Każdy wycenia. Cała ta sytuacja wyłoniła potężne siły, z którymi NIE OPŁACA SIĘ walczyć.

     Załóżmy, że następuje korekta bez wyraźnego triggera. sprzedający natrafią bardzo szybko na bezdenny worek Fedu i zaczną odkupywać swoje akcje albo pociąg im ucieknie. Dochodzimy do sytuacji, w której posiadacze szczególnie Ci najwięksi wiedzą o tym fakcie.

     Przechodzimy do meritum. Teraz co mieliby zrobić np. fundusze z luźnymi dzisiątkami miliardów dolarów. Trzymać na lokacie :d Po prostu nie ma alternatywy i rynek to wie. Akcje to niestety nieidealny sposób, ale jedyny na to, żeby jakkolwiek przechować siłę nabywczą lub zarobić. Pomimo wyraźnego spadku dywidendy, te najawiększe spółki jak apple czy google cały czas ją wypłacają…. bilans wychodzi korzystniej aniżeli obligacje o ujemnym oprocentowaniu….

     no cóż porobiło się. Przyznaję, że nigdy rynek na moich oczach nie zmieniał się tak szybko. Ale nadal uważam, że w tym otoczeniu musi zdarzyć się coś w stylu „zamach”, żeby sprowokować mocniejsze spadki. Sądzę, że 2-3% to już będzie absolutne maksimum spadków, które w tydzień zostaną całkowicie zanegowane.

     Order

     28 lipca 2020 at 22:26

 11. @Order

  Tak naprawdę to nie ma znaczenia co się stanie. Patrzę na fale i tyle. Aproksymować 3800 – dlaczego nie ale na pewno nie teraz – możliwe gdzieś koło 2022. Powinieneś pamiętać o dośc istotnej sprawie : około 90% funduszy w trakcie zawirowań rynku przynosi straty. Chcesz się na nich wzorować – twój wybór.

  gandylc

  28 lipca 2020 at 22:52

 12. Jeszcze jedno – popatrz w następujący sposób – ktoś sprzedaje te twoje gigantyczne paczki, a ktoś kupuje i co się dzieje? SP500 spada – kontrolę przejmują misie przy gigantycznych paczkach pakietów.

  gandylc

  28 lipca 2020 at 22:56

 13. @Order
  Jeszcze zadaj sobie następne pytanie – w jakich warunkach rynek zmienia się tak gwałtownie? Odpowiedź z pewnością znasz tylko nie chcesz jej dopuścić do umysłu – stąd błądzenie.

  gandylc

  28 lipca 2020 at 23:04

  • zazwyczaj wtedy kiedy wszystko mówi kupuj, a na rynku nie widać „realnych” przeszkód. zgadam się.

   Order

   28 lipca 2020 at 23:37

 14. @gandlc

  Przypomina mi sie sytuacja sprzed kilku lat. Znajomy poprosil mnie zebym „zweeyfikowal” jednego speca od gieldy. Facet wygadany wyksztalcony i na moje oko biedny. Skrzetnie to ukrywal. Byl expertem od fal eliota. Nie bylo dla niego innej filozofii inwestycyjnej. (Jakies skojarzenia…). Sluchalem go i zadawalem proste phtania na ktorych marnial w oczach mojego kolegi jako wytrawny inwestor. Generalnie za pomoca fal potrafi opisac kazde zjawisko. Tylko dlatego ze kilkadziesiat lat wczesniej jakis gosci pokazal ze sa jakies fale istnieje grupa ktora wierzy ze jesli brakuje juz mozliwosci zakodowanych w ow filozofii to rynek moze zachowac sie tylko w okreslony sposób. Nawiazuje do Twoich scenariuszy wykluczajacych wzrosty na sp500. Widze wrecz uderzajace podobieństwo do wyznawcow plaskiej ziemi. Podobny tok myslenia. Dlatego bez osobistej urazy zawsze bede czul mentalna wyzszosc wobec takiego podejscia do inwestowania. Moge puscic oczko i przyznac ze kazdy moze miec jakies hobby…

  Order

  29 lipca 2020 at 18:43

  • Trochę inaczej rzecz ujmę- będzie bardziej zrozumiale – czy z faktu, że obecnie mamy lato wyciągasz wniosek, że za rok równiez bedziemy mieli lato czy też spodziewasz się zimy? Fale Elliotta nie oddają nic innego jak obraz zmian w podejściu do sprawy grup ludzkich. To jest również objęte prawami, ktore zaprowadził Bóg. W jakim stopniu będziesz w stanie je odczytać to inna sprawa. Ja próbuję poprzez zastosowanie fraktali(fale Elliotta) czyli matematycznie teorii chaosu.

   gandylc

   31 lipca 2020 at 22:27

   • Gandylc Ty to jednak jajcasz jestes. Boze prawa powiadasz. Jak tam Twoje mozliwosci? Jednak ryneczek znalazl droge:)

    Order

    3 sierpnia 2020 at 20:42

    • Nie spiesz się – delikatne przebicie jest dopuszczalne jak najbardziej i to się dzieje.

     gandylc

     4 sierpnia 2020 at 19:31

    • A 3400 i ath mieści się pod pojęciem „delikatnie”?

     Order

     4 sierpnia 2020 at 21:20

 15. Akcje naszych koni pociągowych jeszcze długo zapewnia nam wzrosty. Super wyniki. W środę Fed zapewnił wszystkich jaki jest kierunek. Drodzy forumowicze po co szukać dziury w całym?

  Order

  30 lipca 2020 at 22:51

  • Fed może zacerować skarpetki w niektórych momentach i nic więcej.

   gandylc

   31 lipca 2020 at 18:21

   • Indeksy wyglądają dość pozytywnie. Po takim lipcu zazwyczaj sierpień jest podobny. Oczywiscie z fedem czy bez moja prognoza ath do wakacji jak najbardziej aktualna.

    Order

    31 lipca 2020 at 21:49

 16. @order, w tym ruchu 3400 nie padnie, najpierw 3050. Zakład?

  vixiarz

  4 sierpnia 2020 at 22:19

  • Zakład. Podbijam stawkę. Jeśli 1 padnie 3333 wygrywam jeśli 3111 Ty wygrywasz.

   Order

   4 sierpnia 2020 at 22:38

  • Ballantines 30letni. Zawsze sobie żałowałem a teraz proponuję jako stawke

   Order

   4 sierpnia 2020 at 22:43

 17. @Order

  3400 to już by było za dużo dla bieżącego rozwoju sytuacji.Kiedy zamieścilem ten link mialem wątpliwości czy byliśmy już na ostatnim szczycie według wcześniejszego wzorca czy jednak przedostatni szczyt. Stawiałem na to, że ostatni szczyt już był ale wątpliwości miałem. Obecnie wychodzi na to, że to co myślałem, że będzie ostatnim szczytem było przedostatnim – i to jest ta cała zmiana.

  https://iv.pl/image/GtXKFxT

  gandylc

  4 sierpnia 2020 at 23:00

 18. jak sie załoze co pierwsze 3050 czy 3400 vixiarz o co? 5 butelek regal chivas 0.7L stoi? obstawiam 3430 nawet sie podniose z 3400
  ogolnie,ale jestescie słabi 😉

  noob

  5 sierpnia 2020 at 20:36

  • No ja sie chetnie dokladam. Ath jak amen w pacierzu. Ciekawe sa rozmowy z dawcami kapitalu. Moim zdaniem do konca wakacji przekroczymy 3400pkt. Generalnie fed jest bardzo aktywny. Dzis dep skarbu dolozyl w oswiadczeniu ze za wszelka cene trzeba wlewac kase do gosp i bezrobotnych. Dolar leci… to nie jest otoczenie do spadkow. Noim zdaniem pullbacki beda ale do 50pkt. Bede tam gral w ciemno. Juz sie z reszta wypowiadalem ale wyciagam reke do kolegow hobbystow.

   Order

   5 sierpnia 2020 at 21:27

 19. @gandylc

  Mam w sumie mala prośbę. Jak juz wypadniesz na SL napisz o tym na na forum. Granie przeciw piczatkujacym jest bardzo zyskowne. Moze wtedy zastanowie sie nad mala redukcja. Zobacze.

  Order

  6 sierpnia 2020 at 20:13

  • Ten mały short już dawno zamknięty – mały minusik zaliczony i czekam.

   gandylc

   6 sierpnia 2020 at 20:44

 20. @Order – jedyny problem jaki widzę w tym ruchu do góry to, że w klinie ciężko trafić w szczyt i trzeba będzie wchodzić ze stosunkowo małą dokładnością. Ale przy zysku jaki to wejście przyniesie to właściwie nie jest problem. Znacznie więcej niż 50% – może 70% może 80% wzrostów od dołka zostanie zniesione w ciagu tygodnia. To, że idzie jeszce do góry to nie jest problem.

  gandylc

  6 sierpnia 2020 at 21:08

  • Gandylc przeczytaj raz jeszcze co napisałeś. Przy obecnym rynku nie ma już możliwości takiego zejścia. Rozumiem retest 3300 ale niżej prawie nierealne. Rynek jest pod kontrolą i nikomu nie jest na rękę spadać. Chyba że zakładasz zamachy itp.. Ale jeśli tak to przegrasz bo nie przewidzisz tego. Przy ath może być przystanek ale chwilowy. Rynek musi uwzględnić gigantyczne pokłady gotówki wydrukowanej z Fed.

   Order

   6 sierpnia 2020 at 21:26

   • @Order

    Piszesz o „obecnym rynku” – masz na myśli jakąś konkretną perspektywę czasową?

    Już dawno tu na tym forum wypowiadałem się, że lata 2020-2022 to okno czasowe na dużą bessę. W maju napisałem też, że do listopada trochę odpuści. Jak na razie idzie więc według przewidywań, choć na pewno zaskoczyła mnie skala spadku a potem odreagowania. W liczbach bezwzględnych te kilkutygodniowe-kilkumiesięczne ruchy są większe niż ostatnie wieloletnie hosse czy bessy. Ale to pokazuje też, jaki jest dzisiejszy rynek i do jakich ekstremalnych zachowań jest zdolny. Kto od listopada, może grudnia będzie stawiał kapitał na łapanie dołków/wsparć zostanie rozniesiony. Tak jak teraz dzieje się to w drugą stronę, tyle że przy krachu ruchy będą gwałtowne, głębokie i bez litości. Zakładanie się czy najpierw 3400 czy 3050 to zabawa, ale może się pospieracie, czy w przyszłym roku będzie 3500 czy 1500? To będzie ciekawsze, bo pokazuje, jaki widzicie trend w dłuższej perspektywie a nie drgawki, które mogą odbyć się w 1-2 sesje.

    Mon_73 -

    7 sierpnia 2020 at 10:50

 21. A objawy są takie, że aż korci do shortów.

  gandylc

  6 sierpnia 2020 at 21:20

  • To szkolny błąd. Chyba że chce się stracić ręce od sł.

   Order

   6 sierpnia 2020 at 21:52

 22. żebyście sie nie zdziwili, imo ath nie peknie przed -10, może -13% , a jak peknie to i tak złapie ten ruch w dół (bo on nastapi w ciagu kilku, max nastu sesji) i na nim zarobie. Na rynku nie wazna jest strona, to ostatni etap zrozumienia tego co tu sie dzieje

  vixiarz

  6 sierpnia 2020 at 21:43

 23. Czytam Was i czytam i czytam i typowa walka byków i niedźwiedzi. Ja tak kiedyś na shorty polowałem w 2008r. i skończyło się to wyzerowaniem. Od tamtej pory gram to co widzę, a nie to co mi się wydaje, że widzę. Kilka razy już wydawało mi się, że wzrosty w USA są oparte na niczym, czyli na pustym fedowskim $ wiec żadne wyliczanki tu działać nie chcą i pewnie nie będą, skoro te bln robią co innego a elki robią naprawdę robotę. Nic tylko kupować wsparcia i góra.

  checkmate

  6 sierpnia 2020 at 22:11

  • Tak to widzę. Odkąd zacząłem dyskusje rynek wzrósł 10%. Prawie tyle ile koledzy chcą z niego wyciągnąć… Gdzie tu logika?

   Order

   6 sierpnia 2020 at 22:43

   • Longi gra mi się lepiej, płynniej. Można dobrze się ustawić w miarę z logicznym sl. Spokojnie powiększać pozycje. Shorty są gwałtowne i szybkie i tam sl jest hoho oddalony. Zreszta spx jest całe życie w rosnącym z mniejszymi czy większymi korektami: https://stooq.pl/q/?s=^spx&c=50y&t=l&a=lg&b=0
    Mi tez się to Order widzi. Tam jest 3 miesiące do wyborów. Nie ma mowy moim zdaniem o jakiś armageddon. No chyba, że wysadza pół NY jak w Bejrucie. A tego żadne gwiazdy nie wywróżą :/
    Jak zarobię, to chętnie spróbuje z Tobą tej whiski 😉

    checkmate

    6 sierpnia 2020 at 23:06

   • Znacznie więcej.

    gandylc

    7 sierpnia 2020 at 00:03

 24. Po ponownej weryfikacji – zlecimy poniżej tegorocznego dna i to lada moment – mimo, że nie wydaje mi się żebysmy mieli osiągnąć 3400 ale nawet jeśli to zaraz po tym zaczniemy szybkie spadki.

  gandylc

  7 sierpnia 2020 at 00:27

  • @gandylc

   Wycofujesz się ukratkiem z pierwotnej projekcji, bo dopuszczasz ath.. Bajki o nowym dołku nadają się do Tworek. Uważam że to niemożliwe. W jakichkolwiek warunkach.

   Order

   7 sierpnia 2020 at 08:07

   • 3377. Na nowy rok to pewnie byś twierdził, że niemozliwa jest taka jazda jakiej doświadczyliśmy:)

    gandylc

    7 sierpnia 2020 at 17:23

   • Nie tyle się wycofuję ile poszukałem dodatkowej możliwości i daje on lekko większy zasięg. W mocno pokreconych układach korekcyjnych zdarza mi się zbłądzić na krótko . Jednak nie zmienia to faktu, że maksy zostaną osiągnięte dużo wcześniej niż listopad i zacznie się spadanie – początkowo niezbyt szybkie gdyż tak naprawdę będzie to jeszcze kończenie ruchu up. Jak przyspieszy to zrozumiesz gdzie byla okazja – wkrótce.

    gandylc

    7 sierpnia 2020 at 17:57

    • Czyli jednak spadki wg. Ciebie nie nastąpią? Miały być w ciągu kilku dni spadki rzędu kilkudziesięciu procent. Teraz spodziewasz się maksa i powolnych spadków? Dobrze czytam?

     Order

     7 sierpnia 2020 at 21:49

 25. Jaką wartość mają prognozy, które zmieniają się co kilka godzin albo dni? Wybaczcie panowie, ale to wróżenie z kresek jest totalnie retarded

  H.H

  7 sierpnia 2020 at 17:11

 26. @order

  Będą i to bardzo szybkie. Na razie wygląda to następująco- kończymy 5 falę w klinie. Narysowałbym to i pokazał ale dopiero jak jakiś normalny serwer obrazków znajdę( szkoda, że bankfotek wyłożyli). W większej skali mamy klin kończący i obecnie (od dlugiego czasu) w realizacji 5 najdłuższa fala, W tej 5 fali realizowana jest ostatnia struktura w ruchu up ale nie jest to koniec 5 fali – ona skończy się niżej. Nie przeszkadza to jednak w tym, że pierwszy ruch około 400 punktów będzie szybki i silny. Potem odreagowanie( i powoli kończenie 5 fali ). Potem dopiero będzie tąpnięcie choć według mnie nie ma szans na 1500. Może 100-200 punktów poniżej covidowego dna i mozolne wzrosty do nowego szczytu. I to będzie ostatni szczyt jaki zobaczę na sp500. Mój 15 letni syn również nie będzie miał okazji zobaczyć nowego szczytu sp500 i kilkanaście następnych pokoleń.

  gandylc

  8 sierpnia 2020 at 21:33

 27. @order

  Nie pytaj co do tego doprowadzi – niestety szklanej kuli nie posiadam.

  gandylc

  8 sierpnia 2020 at 21:35

 28. A co do barier na drodze do góry – był taki ruch od 2766,64 do 3233,13 = 466,49 punktow potem spadek niemal idealnie 50% – widać, że geometrycy są na rynku. Bardzo mocna bariera geometryczna istnieje dla 3377 – jak ktoś chce niech sobie szuka. Ta baiera bardzo zmniejsza szanse na podwójny szczyt. O ile ruch do niej dojdzie.3374 – wcześniejsza słabsza bariera.

  gandylc

  8 sierpnia 2020 at 21:43

 29. @gandylc
  chętnie zobaćzę ten klin

  spin272

  9 sierpnia 2020 at 18:49


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: