NATURA BRAMY

Rynki Ekonomia Gospodarka Świat i czasem Polityka

Dolar zadecyduje

60 Komentarzy

Zacznijmy dziś od srebra. Wydaje mi się, że sytuacja techniczna wygląda tu tak i wkrótce zakończymy spadki:

Ten wykres jako jedyny ma już tydzień. Pozostałe są dzisiejsze. Uwaga: to NIE SĄ Widły Andrewsa, choć skorzystałem tu z narzędzia do ich kreślenia. Wpierw połączyłem szczyt z września 2019 i z sierpnia 2020, następnie zaczepiłem dolne ramię o marcowe dno i potem przyjrzałem się, gdzie biegnie pseudomediana, dzieląca tak wykreślony kanał na połowę. Ostatnio trochę bawię się takimi „częstotliwościami” dzielącymi na części lub mnożącymi ekspansywnie kanały cenowe.

A patrząc na temat Elliottem wyglądałoby to wg mnie tak:

Wszystko, co tu powyżej pokazuję, opiera się na założeniu, że Dziadek Ralph Nelson Elliott nie kłamał z 5 falami , a srebro III’20 zrobiło dno bessy od 2011. Oczywiście milcząco zakładam też, że wszystko dobrze oznaczyłem wg reguł Dziadka. 🙂

 Zakładając, że mam rację, powinno to wyglądać tak, jak na obrazku – czyli teraz tzw. korekta płaska jako fala IV a po niej ostatnia w tym cyklu wzrostowym fala V. Po niej powinna przyjść głębsza i dłuższa korekta.

Fala V powinna być swym „charakterem” zbliżona do zachowania fali I, bo III była wydłużona (ładnie się dzieli na mniejsze piątki). Z tego będzie wynikać jej znacznie mniejsza siła niż w przypadku czerwcowo – lipcowych wzrostów. O 7-9% wzrostach na sesję możemy na dość długo tu zapomnieć, ale przecież na wzrosty rzędu 2-3%, jeśli takowe przyjdą, chyba nie będziemy się obrażać? 🙂

 Oczywiście w ten sposób przyznaję się też do błędu: nie doceniłem rangi marcowego dołka i muszę dokładniej się przyjrzeć, jakie układy czasowe za tym stoją. Wróćmy do wykresów.

Srebro:

I złoto:

Zrobiły swe dołki z 24 września w formie testu prostej 100-sesyjnej średniej kroczącej 100SMA. Podobnie zachowały się amerykańskie indeksy: tak DJIA jak i SPX (obu dziś nie pokazuję) uformowały te dołki w okolicach średniej 100SMA. Dodatkowo DJIA niewiele niżej (zaledwie 300 pkt) pod dołkiem z 24.09 ma średnią 200 sesyjną.

Jak na razie jestem zdania, że Byki w okolicach tych właśnie 100SMA na metalach i indeksach założyły swe szańce obronne i będą tego obszaru zawzięcie bronić, dopuszczając jedynie niewielkie i krótkotrwałe obsunięcia pod średnią.

O tym, co się stanie na rynkach, zadecyduje jednak „ktoś” inny: Jaśnie Pan Dolar 🙂

Moim zdaniem, wskutek tegorocznych ruchów FED, fundusze hedge, zakładając, że USD będzie słabł długoterminowo, weszły na ostro w tzw. „USD carry trade” czyli: pożycz taniejącego USD i kup za te pożyczone pieniądze cokolwiek, co w tej walucie drożeje. Analogicznie: gdy USD się umacnia, sprzedaj to, co wcześniej kupiłeś, zamień na USD, a dolary oddaj kredytodawcy.

Wskutek tego wzrosła podatność większości instrumentów finansowych na zachowanie USD lub, jak osobiście to lubię nazywać, stały się one „antydolarami”, czyli ich ruch w górę koreluje ze spadkami dolara i odwrotnie.

Wg mnie, kluczem do uzyskania sensownej prognozy przyszłego zachowania zarówno metali szlachetnych, tradycyjnie wrażliwych na ruchy USD, jak i rynków akcyjnych, których korelacja zachowaniem USD ostatnio znowu wzrosła, jest zrozumienie tego, co się dzieje z dolarem.

Osobiście najchętniej patrzę na DXY, Dollar Index Futures, którego uważam za najlepszego „suflera”. No to przyjrzyjmy się mu bliżej:

Tu jeszcze nie mamy dotykania od spodu średniej 100SMA i moim zdaniem bez testu tej średniej się nie obejdzie.

Wg mnie na DXY od marca 2020 rozwija się w sensie Fal Elliotta taki oto podwójny zygzak, a obecnie jesteśmy w dość późnym stadium jego formowania się:

Dlaczego tak sądzę? Myślę, że wiele może tu wyjaśnić ten oto tygodniowy wykres DXY, na którym obok klasycznej analizy trendu, dorzuciłem jeszcze zielone Widły Andrewsa:

Zauważmy: całe obecne odbicie dolara jak na razie jest niczym innym, jak tylko testem od spodu przełamanej, czerwonej linii trendu, sięgającej wstecz do 2011 roku.

Jak dotąd zachowanie dolarowych Byków w ramach tego testu pozostawia wiele do życzenia, a ich siła nie jest zbyt duża – Niedźwiedzie są w stanie mocno kontrować poważniejsze próby wyjścia w górę. Wg mnie skończy się to tylko na klasycznym „całowaniu linii od spodu”, by ostatecznie z okolic obecnych 93-95 pkt spaść do strefy powiedzmy 88-90. Najprawdopodobniej nastąpi to w taki sposób, by móc dotknąć w tym rejonie mediany, czyli środkowej linii zielonych Wideł Andrewsa. Stamtąd widziałbym jakąś poważniejszą kontrę na USD, co zaznaczyłem schematycznie linią prostą. Towarzyszyć powinno jej mocniejsze cofnięcie na „antydolarach”. Jeśli chodzi o scenariusz podwójnego zygzaka: dopiero wyjście ponad 95.705 (poziom minimum pierwszego zygzaka a-b-c, zaznaczony poziomą czerwoną linią), każe mi poszukać alternatywnych scenariuszy; dopóki ta linia się będzie bronić, powyższa wersja jest dla mnie preferowaną i wiodącą.

Kiedy byłaby szansa na szczyt korekty DXY, dna antydolarów?

Tym razem podam tylko daty na podstawie miejsc, gdzie zbiegają się wskazania Kairos, bez pokazywania wykresów i układów czasowych na nie wskazujących. Daty głównie na podstawie srebra i DXY z S&P500 i DJIA jako dodatkowymi: 5-7 października, 12-14 października oraz bardzo silna data na srebrze: 4-6 listopada (zaraz po wyborach w USA, 3 listopada i w trakcie posiedzenia FED, 4-5 listopada), gdzie mamy 164-166 sesji od dna z marca br. W poprzednim pełnym wpisie (nie w jego upgrade) pokazywałem, jak układ triangulacyjny wibracji Kairos z marcowego dna ze 165 dniami kalendarzowymi zatrzymał ruch srebra w górę i zaczął korektę (wykres powtarzam poniżej):

To sugeruje, że układy, gdzie mamy na srebrze do czynienia ze 164/165 dniami, sesjami lub stopniami słonecznymi różnicy między punktami czasowymi mogą w najbliższej przyszłości okazać się istotne. Niekoniecznie będą to zaraz miejsca powstawania ekstremów – mogą to być również rejony przyspieszenia trendu lub przełamywania istotnych oporów czy wsparć.

Oczywiście bez poznania reakcji rynku na podane wyżej miejsca czasowe są to tylko ładne cyferki, nic więcej. Dopiero reakcja rynku w tych momentach, jej siła i charakter powie nam coś więcej

W sytuacji, gdy FED praktycznie zrobił sobie pauzę z rzucaniem większej płynności na rynek, „wszyscy” czekają teraz na uchwalenie przez Kongres USA nowego pakietu stymulacyjnego, jako nowego źródła płynności, podnoszącego ceny antydolarów/ obniżającego notowania USD. Rynki powinny zrobić finałowe ekstrema swych korekt trochę przed momentem, gdy stanie się jasne, że pakiet stymulacyjny zostanie uchwalony.

To tyle ode mnie na dziś.

PS. Spostrzegawczych Czytelników, zastanawiających się, skąd różnice w wyglądzie niektórych świec (np. dno srebra z 24 września br.) na wykresach chcę poinformować, że to wynik używania przeze mnie kilku różnych źródeł danych, bazujących na innych strefach czasowych. Niektóre wykresy mają wyznaczane końce doby w oparciu o czas środkowoeuropejski, inne w oparciu o czas nowojorski. Dla wymowy i interpretacji wykresów fakt ten nie ma większego znaczenia.

Dzisiaj i ty
Jesteś goły,
Jesienny księżycu.

Issa (1763-1827)

Written by songmun

1 października 2020 @ 18:29

Komentarzy 60

Subscribe to comments with RSS.

 1. Jestem ciekaw tych rakiet na 4000 na spx hmmm fla mnie jak pisałem jest jak w po październiku 2007 podbitka wybiła szczyt z.lutego tak jak wtedy z maja 2007. Reszta wiadomo no i w sumie odwieczne tezy anali opłacanych za kasę albo spad od albo urosnie. Ciekawe , że oni nigdy swojej lasy nie stawiają a doradzają no ale to tylko sprzedaż produktów bez zgłębienia się w opakowane gowienko mam nadzieję , że takie zawody zgniją …. Ileż ja takich fikołków poznałem na żywo Panowie toż.to kpina oni nie umieją inwestować !

  Konradus

  2 października 2020 at 08:26

  • Konradus – teraz wszystko jakby szykowało się do gwałtownego załamania ale patrząc na ogólniejszy obraz jak te spadki do siebie nie pasują w poszczególnych ruchach to skłonny jestem sądzić, że gdzieś w okolicach 3000 – 3100 sp500 powinien się odbudować i przekroczyć szczyt – raczej nie będzie 4000 ale 3700? Kto wie – nie sądzę ale …

   gandylc

   2 października 2020 at 20:01

   • Załóżcie kanał na youtube. Ja rozumiem, że metod i strategii może być wiele, ale takiego spamowania jak na tym blogu, to ja nigdy i nigdzie nie czytałem.

    Trader

    4 października 2020 at 17:40

    • Zmień kanał , weź kredyt idz po porady do płatnego analityka kto ci broni ? Napisz poziom wejścia i wyjścia z pozycji wykaz się jak inni tutaj.

     Error44

     4 października 2020 at 20:57

 2. Panie Szutniku, tak dużo i interesująco o USD, więc szkoda, że zabrakło paru słów nt. tego, jak widzisz nasz grajdoł w tym kontekście.

  Trader

  4 października 2020 at 14:54

  • Akcje rynków EM są również silnie odwrotnie skorelowane z USD. Kolejna fala słabości USD, gdy już się zacznie, powinna podnosić w górę ciężkie spółki na GPW i te średnie, na których Mr Zagranyca poważniej się angażuje

   songmun

   5 października 2020 at 08:31

 3. Aż za czytelnie to wszystko idzie – nic tylko zamknąć pozycje..

  gandylc

  6 października 2020 at 21:43

  • A dlaczego zamykać ? a sobie stoją i czekają na więcej a headgujemy elkami proste jak budowa cepa

   Konradus

   6 października 2020 at 23:53

   • Errata
    S stoją cały czas

    Konradus

    6 października 2020 at 23:54

    • I cyk po wczorajszych sankach kolejne L z profitem zyskamy wlasnie.

     Konradus

     7 października 2020 at 15:23

 4. @Konradus – właśnie dlatego zamknąć – odpalałem gdy sp500 osiągnął 3430, a czas był zamknąć bo to jednak pójdą wzrosty do szczytu, a nie spadki.

  gandylc

  7 października 2020 at 20:06

  • No zobaczyny dokąd dobra narazie w AAI przybywa byka ubywa miśka czyli ubieranie w L jest poprawne czekam na od odciecie tlrnu.
   Gandy ja zarabiam w dwie strony nie mam L już ale. I nie mam też S na 3430 zostały najwyższe na 3582. Najwięcej w sumie zarobiłem ostatnio hedgujac s elkami o czym pisałem.

   Konradus

   8 października 2020 at 17:07

   • Także czekamy na powiększenie elek i odciecie tlenu. Chyba że system mi da znowu zaraz sygnał S to s poleca , biznes as usual

    Konradus

    8 października 2020 at 17:18

    • S poszło na lotach 3459 na fsp obaczymy co dalej najlepiej jakby elki rosły i ciągnęli powolutko w górę na spokojnie punkt po punkcie ale nie będe protestować. Najwyżej po sl tp zaraz pójdzie

     Konradus

     9 października 2020 at 16:16

    • Konradus, a tak z ciekawości zapytam, czemu tych esek żeś nie wziął na TP, tylko na hedge? Rynek już podniósł się dość mocno, już nawet 61,8 Fibo, więc jedyna rzecz jaka przychodzi mi do głowy, to taka, że liczysz że nie dojdzie pod szczyt, tylko że zwali się. Tylko z jakiego poziomu? I wyjdzie na to, że nie zarabiasz na S, tylko na L 🙂 witaj w klubie hehehe

     checkmate

     9 października 2020 at 18:28

    • Mialem esek 8 zostało 3 na.samej górze z czego w zasadzie 2 poszly na minimalnym sl = tp to były te z 3430 dzisiaj . Dlaczego nie kasowałem wszystkiego tylko headge waliłem ? Bo czuję, że to 2007 więc zostawiam je na dluzej. Headgowane L dały w zasadzie tyle zarobku co dałyby mi eski więc nie narzekam. Czujesz jak się.kasuje zysk z 3380 na 2380 ? Tak.mialem na padnemiczmym zjeździe i to jest to. No to dlatego zawsze zostawiam sobie takie szperacze na.samej górze może znowu wpadna worki złota na konto a nie ochlapy.

     Konradus

     9 października 2020 at 20:25

    • Czyli maj 2007 1 szczyt ( luty obecnie ) październik 2007 podbicie z nawiązką ( obecnie co miało miejsce po lutym ). A że nie spada cóż za dużo.esek w AAI stara prosta zasada więc wypada w ważnych punktach pomielic zgubić przeciwnika i dać szansę L więc nam możliwość headga . Wczoraj w AAI już byk prawie wchodzi w ilość pozycji miska. Jeszcze chwila o tlen odetną albo nie jak.mowia wszyscy płatni anale 😉

     Konradus

     9 października 2020 at 20:31

    • Niestety Konradus, nie czuję jak się kasuje taki zysk, gdyż nigdy nie załapałem takiego ruchu. Za to obecnie czuje jak spieprzyłem kilka zagrań i w ogóle zagrałem wbrew własnej strategii i zyski obróciłem w starty. A jeżeli jest tak jak piszesz, to szacun za wyciągnięcie 1k punktów na Sp500.
     To AAI, czyli AAII to rozumiem jest nic innego jak sentyment rynku? Możesz podesłać link gdzie to sprawdzasz? Chciałbym porównać z tym co mam, gdyż u siebie obecnie widzę 20% bear, 80% bull.

     checkmate

     10 października 2020 at 16:45

    • Checkmate

     Proszę.link stary jak świat

     https://www.aaii.com/sentimentsurvey?

     Przykro mi z powodu strat też.kiedys wpadałem w.dolki lata temu….

     Najważniejsze spokój

     Konradus

     11 października 2020 at 19:39

    • Tak, tylko spokój nas uratuje.
     Rakieta odpalona na podwójny szczyt. Ciekawe jak go rozegrają. Jakieś pomysły Gandy? Konradus?

     checkmate

     12 października 2020 at 18:42

    • Ja oporuje przy swoich ostatnich S na szczycie właśnie zamykam L z poczatnu dnia dla mnie jak na poniedziałek sesja wyczerpania idealna.

     Konradus

     12 października 2020 at 18:44

    • No ja widziałem dziś dla siebie miejsce na L, ale po wcześniejszych wtopach, palec mi zadrżał i się tylko oblizać mogę tym rajdem. Założę się że po 3478 brałeś 🙂 Na jakim interwale grasz?

     checkmate

     12 października 2020 at 18:53

    • 3481 L tp 3532 , idealne wyczerpanie jak na Poniedzialek czyli zmylkowy kierunek sesji. Wystarczy Jankes na nasdaqu pompy czas wracać w dół 😉

     Konradus

     12 października 2020 at 19:04

    • Byłem blisko, ja spust trzymałem na 3478 właśnie. Teraz faktycznie wypadałoby poszukać miejsca na shorty. Ale tam, jeszcze będą okazje. Jaki interwał? – bo nie odpowiedziałeś?

     Checkmate

     12 października 2020 at 19:18

    • Nie sprecyzuje ci tego bo za mnie robi to system lub paluch emocjonalny 😉
     Większa rama czasowa jeśli są.dkvtego przesłanki o których już pisałem i trzymam albo zwykły Ray trading nie większy niż dwa trzy dni na pozycję. Oduczyłem się grać na interwalach książkowych już to przerabiałem . Tu masz kombinacje na zakrzywieniu wykresu , emocje , punkty i wiele innych składowych plus analogie sprzed lat. Długi termin zawsze trzymam jeśli są przeslanki emocjonalne na rynku + sygnał z wykresu i trzymam pozycje. Nie chcę zdradzać swojego przepisu …

     Konradus

     12 października 2020 at 20:05

    • Nie chcę żebyś mi zdradzał swój przepis, po prostu sam powoli wypracowuje swój i dlatego mnie ciekawią różne podejścia. Nie ma nic na skróty, gotowca też nie chcę, bo to żadna radość. A swoje przed wykresami trzeba odsiedzieć. Twoje brzmi dla mnie abstrakcyjnie – zbyt skomplikowane, a ja szukam prostoty, może nie będzie tak skuteczna jak Twoja, ale oby dawała saldo na plus.
     Ps. Trzeba na to whiski kiedyś ugrać i wspólnie wypić, bo ile można do kompa i wykresów 😉

     checkmate

     12 października 2020 at 20:29

 5. Scenariusz był taki, że CX.F rośnie do 95, a spadł do 93, zaś srebro miało spadać do 22, a wzrosło do 25. Czy można na tej podstawie przyjąć założenie, że będzie na odwrót, czyli od 12-14 października do 4 listopada będzie drożał dolar, a taniało srebro? Mój kolega już w maju sprzedał dolara i powiedział, że odkupi jak wygra Trump w listopadzie. Może większość tak zaplanowała jak on i dolar po 4 listopada zacznie spadać?
  Z drugiej strony na listopad ,,zaplanowano” wojnę i dolar może już nie spadać?

  Rafał

  9 października 2020 at 21:07

 6. W tym całym obrazie ciekawe jest to , że powinno być jeszcze jedno uderzenie sp500 w dół i to dość mocne – pewnie gdzieś w okolice 3250 zanim pójdzie na szczyt- i to na dodatek najprawdopodobniej zakończone impulsem więc masy powinny ponownie się dać ostrzyc. Szczyt – ciekawe kiedy – najrozsądniejsza byłaby końcówka grudnia. Powoli zaczyna się klarować i zaczyna być widoczne co strukturalnie powinno się zadziać.

  gandylc

  10 października 2020 at 08:50

 7. @checkmate – osobiście nie sądzę żeby obecnie doszli na podwójny szczyt choć nie wykluczam tego. Zanim dobije do szczytu dla mnie powinno spaść.

  gandylc

  12 października 2020 at 20:13

  • A jak pisalem i zamykałem L dzisiaj ktoś stawiał S ? 🙂 Czyli znowu pije sam z systemem ? Jak skośne nie.podbija a nikei słabo stoi to już wiemy co się będzie dziać
   @checkmate
   Może będzie okazja na trejderskie whisky z gospodarzem bloga 😃

   Konradus

   12 października 2020 at 22:13

   • Jutro też jest dzień i do tego pewnie lepszy,

    gandylc

    12 października 2020 at 22:30

    • Czyli znowu sam na jestem na S ? No i super tak trzymać moze się.uda skoro na.innych blogach jada po eskowiczach albo nie każą brać s. Żeby potem nie było że każdy ma.S wysoko bo tego nie widzę …..

     Konradus

     13 października 2020 at 14:56

   • @Konradus. Nikkei wygląda jak DAX i jak dla mnie są to akurat zdrowe wykresy. sp500 czy nasdaq to sa napompowane baloniki pustym $ stąd ich oderwanie od rzeczywistości.
    Ja nie stawiam już pozycji w niezrozumiałych dla mnie miejscach, bo wiem czym to się kończy.
    @Gandy. A ja sobie postawię tezę, że podjadą na szczyt, ba nawet go wybiją porządnie, tam ubiorą kogo trzeba i dopiero polecimy. Ale póki co, zobaczymy, do wyborów w stanach jeszcze trochę. Covid się rozpędza. Ciekawe czasy idą.

    checkmate

    13 października 2020 at 07:40

    • No zdrowe.podejscie do tematu czekamy …

     Konradus

     13 października 2020 at 08:30

    • Checkmate a co powiesz o futsi Angliku czy może o naszym wigu – ok o wigu nie ma co pisać chyba 😃. Czy dax i nikkei wyglądają zdrowo no zależy z.mgorej strony 😁

     Konradus

     13 października 2020 at 08:32

    • I już sam nie pije eski z 3537 już okopane na tp.

     Konradus

     13 października 2020 at 09:25

    • @Konradus. UK, to jak Francuski CAC. Ja niestety nie interesuje się tymi rynkami, nie zagłębiam się. Więc nie wypowiem się. Widać słabość, brak odbicia – jednak te gospodarki gorzej sobie radzą w trudnych czasach niż Japonia/Niemcy. A nasz WIG. U nas to gotówki z zagranicy dawno brakuje, jak się OFE skończyło, skończył sie WIG. Zaraz po przejściu z ostatnich TFI do ZUS – będą dożynki. Oprócz poszczególnych spółek, to na ten indeks nie postawię złotówki. Widac było wczoraj parcie na allegro.
     Nie mam esek, nie mam longów. Buduje dopiero swój plan.

     checkmate

     13 października 2020 at 10:14

 8. @Konradus

  Nie wykluczam, że osiągnęliśmy najwyższy punkt podfali a trójkąta zwężającego się ale liczę na to, że podfala a tego trójkąta się jeszcze nie zakończyła – interesować mnie zacznie ten rynek w biężących ruchach dopiero gdy ten niższy szczy zostanie przebity – jeśki chodzi o całość – nie sądże zeby szczyt miał zostać wybity. Sytuaję widzę ogólnie w sposób podobny do pokazanego w linku.
  https://zapodaj.net/4122f6c6e158c.jpg.html

  gandylc

  13 października 2020 at 18:15

  • Ale sam siedzę S prawdą gandy ? Reszta L.i się boi S. Ja.swoje założyłem jeśli nie pójdzie po prostu nie będzie wora a woreczuś 😁 łącznie 7 lotów , stare 3 i nowe z wczoraj 4. Czy ktoś w końcu ma jaja i napiszę rowno.ze ma pozycje ? …. Każdy czeka na 3700 i 4000 bo tyle wydrukowali ? Co z tego , że wydrukowali biznes swoje musi zarabiać i kosić małych non stop a my my zarabiać

   Konradus

   13 października 2020 at 20:02

   • Obrona 3500 Jankes pokaz elkom że obronisz i pójdzie w górę daj nadzieję niech lądują L , wczoraj posluchal idealnie na S
    dziśś może też ? 😀 A jak nie to telefon do goldmanna

    Konradus

    13 października 2020 at 20:05

    • Idę jak Ty dzięki, że piszesz co i kiedy w pozycji. Ja właśnie profituje eske z 3533 i zostawiam dwie w strategii podobnie do twojej. Jak coś to i tak na proficie sa.

     Anatolij_3

     15 października 2020 at 08:48

   • Jeśli mnie pytasz to ja nie zająłem s-ki.Co do 3700 to szczerze mówiąc -nie sądzę by docelowo doszli(choć nie wykluczam) – raczej okolice 3630 ale według mnie najpierw pora na spadki – liczę na przebicie tego wczorajszego szczytu i dobre miejsce do wejscia w dół po zagłębieniu.

    gandylc

    13 października 2020 at 22:40

    • Widzisz gandy co jest bez twoich S 🙂 ja też chyba jednego lota niższego sprofituje na waciki , easy money

     Swoją drogą czytalem opracowania pewnej pani doktor ( yntelygentny wygoglac mogą ) na temat tego co robią w USA i na swiece , zadłużanie dalsze.przy stopach zero nie podnosi PKB a ja obniża więc ile byśmy nie drukowali nie zmienimy sytuacji gospodarczej. Powiekszenie limitu zadłużenia też niczego nie wnosi no ale mamy geniuszy żyj chwilą trzymaj koryto póki możesz i bierz garściami. U nas ostatnio geniusz w okularach mówił że konstytucyjny zapis limitu zadłużenia to przeżytek no tak jak się ma 28 lat cały świat u stóp…
     Oj ludzie byle kicha pełna była tu i teraz zero patrzenia na lata.

     Konradus

     15 października 2020 at 11:01

    • A i zapomniałem dodać przerwali prace nad szczepionka na covid w USA chyba nieprzypadkowo bo jak zajmowałem ostatnie S czy to przypadek ? Biotechnologia blue chip 🙂

     Konradus

     15 października 2020 at 11:47

    • Takie też odnoszę wrażenie, że tu nie ma co wróżyć, co ma być co będzie i na co czekać, bo można się nie doczekać. Tylko brać to co jest, co widać. Fusy pozostawię dla innych.
     Jak pakowałeś eski to tak sobie pomyślałem „Nie no, jak Konradusowi znów wejdą te eski to się zastrzelę” No więc gdzie jest pistolet? 🙂

     Ciekawe dokąd ten świat się prowadzi. Z jednej strony biją na alarm, że pogoda się zmienia, lodowce topnieją, zmarzlina rozmarza.. Tu drukują walutę na potęgę.. Teraz jakiś wirus sieje panikę, a w normalny dzień w Polsce umiera ~1tyś ludzia – ktoś się tym przejmuje? Ludzie mają żyć w strachu. Wtedy można więcej rzeczy „przemycić”

     checkmate

     15 października 2020 at 12:06

    • @checkmate
     Tak myślałem , że nie uwierzysz w moje zamykane L i rozkaz jankeslwi do odwrotu i posłuchał systemu 🙂

     Nie strzelaj a jak już to z whisky 🙂

     Konradus

     15 października 2020 at 14:32

    • Konradus, z whiski strzele dopiero jak wyjdę na zero 🙂 wcześniej nie.

     checkmate

     15 października 2020 at 17:30

 9. Fajne struktury – chyba jednak nizszy szczyt zostanie pokonany.

  gandylc

  15 października 2020 at 23:57

 10. @Konradus

  A ty tak whisky i …. A nasz przedni dwojniaczek to nie pasuje ?

  gandylc

  17 października 2020 at 14:06

 11. Lada moment mamy punkt krytyczny struktury na sp500. W linku dlaczego nie sądzę by w tym rozdaniu absoutny szczyt na sp500 miał szansę być pobity przed wartym zachodu spadkiem. Z którą wersją mamy do czynienia ? Niezależnie od tego z którą daleko nie powinien sp500 już dotrzeć – osobiście bardiej pasuje mi wariant z najdłuższą podfalą c trójkąta ale opcja alternatywna również istnieje i nie sposób nie zwrocić na nią uwagi. Wyjaśni się w poniedziałek jeśli z podstawową notacją mamy do czynienia to właściwy timing pewnie będzie koło środy,
  Timingowcy – coś tam wypada na środę-jakieś okno czasowe?

  https://zapodaj.net/49dbbe8c3cf4c.jpg.html

  gandylc

  17 października 2020 at 14:28

 12. Wczorajszy ruch na sp500 trochę przejaśnił struktury ale według mnie w żaden ze sposobów ktorych się spodziewałem czyli znacznie bardziej złożona struktura powinna się teraz tworzyć. Wybijanie shortów z zajętych pozycji? – wstępnie tak mi to wygląda. Nie pasują mniejsze ruchy do obrazu całościowego dlatego taki wniosek. Powinna być niezła sieczka – dożynki w obie strony. Kto lubi ruchy intradayowe powinien mieć niezłą zabawę. Niższy szczyt powinien zostać pokonany, absolutny – może być tak jak myśli checkmate – choć jakby nie było to ostatnie podrygi – kwestia tylko kiedy finał i w jaki sposób.

  gandylc

  20 października 2020 at 07:31

 13. w piątek na otwarciu sesji w stanach dołek i tydzień up, ostatnie spadki nie miały potwierdzenia na vix

  armithrone

  22 października 2020 at 08:17

  • dopuszczam jeszcze poniedziałek, tak czy siak nasdaq na 11400-11450 gdzies

   armithrone

   22 października 2020 at 08:21

   • W AAI na spadku byk już powiększył nad miśkiem na spadku przybylo L ! super dla moich esek tak trzymać.

    Konradus

    22 października 2020 at 09:55

  • i o to właśnie chodzi czy vix musi być regułą i wyznaczać zwrot ? może ale nie musi….

   Konradus

   22 października 2020 at 10:44

 14. No cóż – ja czekam na wybicie niższegoo październikowego szczytu i przed osiągnieciem wrześniowego szczytu będę pewnie juz siedział na s-kach( myślę , Checkmate i Konradus nie doczekacie się w tym ruchu osiągnięcia szczytu) . Potem zamknięcie na poziomie wrześniowego dołka i tym razem buy aż do szczytu. Po przebiciu zamknięcie i sell (co najmniej 80% wzrostów i zamknięcie) Potem poczekam ponownie na przebicie szczytu i gdzieś tam może 30-50 punktów wyżej dopakuję sanie s-kami na dłużej,( koniec grudnia ? – raczej chyba jeszcze ciut później chyba, że ruchy będą bardzo gwałtowne) Oj szykuje się rzeź nieświadomych. To tak w skrócie – idzie za tym dopracowana struktura ale jej nie pokażę póki co – może przed osiągnięciem po raz ostatni szczytu. Czy to będzie ostatni szczyt przed przebiciem covidowego dna? – przyznaję – mam wątpliwości – czy jeszce znacznie dłuższe wygrzebywanie później nie nastąpi ale i tak ten spadek będzie mocny.

  gandylc

  24 października 2020 at 15:32

  • zadna twoja struktura ktora wrzucales nie zadzialala.. wrzuciles ich chyba z kilkadziesiat

   hmm

   24 października 2020 at 15:45

   • niezupełnie – te które wrzucałem byly potencjalnymi strukturami – im dalej ruch trwa tym wielość struktur się redukuje, a że na rożnych stopniach rozwijają się inne często ustalenie pozycji struktury na tle innych ruchów to wróżenie z fusów(w pewnym zakresie). Gdy bylem czegoś już praktycznie pewien – pisałem kiedy wejdę – poszukaj tego. Te wejścia również były na podstawie struktur – nie inaczej.

    gandylc

    24 października 2020 at 17:28

 15. nie wiem – mam apel do gandego aby pokazał swoje zestawienie z realnego rachunku z ostatnich kilku dni, uwazam ze wprowadzasz zamieszanie w głowach szczegolnie u nowych uzytkownikow , powtarzam po raz trzeci chyba juz teoria fal elliota jest narzedziem nieskutecznym!!! ogolnie bardzo duzy problem jest z dokladnym obliczeniem daty zwrotow co i mi nie zawsze wychodzi i gospodarzowi i wielu innym, najlepsza metoda jest reagowanie – jezeli widzisz ze cos jest nie tak tnij straty, kiedys miałem skutecznosc 95-99% przy około 20 tradeach dziennie i rachunek stał w miejscu lub tracilem bo te pozostale procenty mnie bolały – po prostu upierałem sie ze to ja mam racje, teraz zszedłem do 80% ale zysk jest regularny i jestem pewien tego co umiem i robie ( no moze takimi lotami nie wale jak co poniektórzy tutaj , ale spokojnie to co mam mi wystarczy),
  wg mnie jestesmy blisko szczytu ale nie wiem czy bedzie on za pare dni , tygodni , nie spodziewam sie tez armageddonu uwazam ze bedzie korekta i to silna a po niej hossa przebijajaca szczyty dołek powinien sie uformowac miedzy przesileniem wiosennym i jesiennym jest to dla mnie bez znaczenia – mnie interesuja glownie wykresy M5 do H4 szybkie ruchy których jestem w miare pewny ze zarobie, nowym polecam pobawic sie z oscylatorami szczegolnie tymi mniej popularnymi lub popularnymi ale na niestandardowych ustawieniach , i bardziej pracowac nad psychiką niż techniką całkowicie odrzucajac elliota, narazie moj luzny scenariusz jest taki ze do wyborow rosniemy, wygrywa trump, mamy lockdown2 i spadki ok pol roku do jesieni 2021 maxymalnie i pozniej mocno w gore- ale to luzny scenariusz ktory weryfikuje glownie widzac co sie dzieje na wykresie szczegolnie wowczas jak widze ze nie mam racji,

  armithrone

  24 października 2020 at 18:31

 16. @Armithrone – moje wejścia są dużo rzadsze niż twoje. W twoim rozumieniu prawie cały czas spędzam poza rynkiem. Wejścia niemal wyłącznie w oparciu o Elliotta i również mniejszej wielkości pozycje niż u Konradusa. Wejścia z reguły na dluższe interwały – sporadycznie dzień. Wybija mnie z pozycji mniej więcej 2 na 5 razy. A interesuje mnie od dlugiego czasu wyłącznie sp500.
  Na platformę wchodzę rzadziej niż raz na miesiąc, a czasami nie wchodzę przez kilka miesięcy gdyż nie mam pewności co się dzieje. Do tego by ustalić co się dzieje wystarcza mi yahoo finance – proste i wystarczające aż nadto. Obserwuję i wyciągam wnioski w oparciu o interwały 1 dniowe, 30min i 5min i na ich podstawie szukam struktur.Dokładnie zaczynam się przyglądać gdy patrząc widzę, że coś poważniejszego powinno się lada moment wydarzyć.
  Armageddonu w dosłownym znaczeniu się nie spodziewam – raczej bardzo ostrej depopulacji. Żeby stało się to co z wykresów bardzo długoterminiwych widać już od dawna to myslę, że około 100mln ludzi powinno zostać na naszej planecie. Gdyż nie wiem co innego mogłoby sie stać żeby np doprowadzić docelowo sp500 do wartości rzędu 100 punktów. Zakładając obecny rozwój wiedzy pasuje mi spadek gospodarki w takiej skali jedynie w wyniku zmniejszenia populacji — co do tego doprowadzi – to już by trzeba jakiegoś wróża zapytać. Ale na pewno calość powinna potrwać co najmniej kilkaset lat.
  Ktoś kto chce wykorzystywać Elliotta musi być całkowicie pewny, że jest do tego przygotowany – w przeciwnym przypadku się poślizgnie. Mógłbym załączyć zestawienie ale gdybym je załączył zacząłbyś podejrzewać, że zostało przerobione więc to nie ma sensu.

  gandylc

  25 października 2020 at 00:19


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: