NATURA BRAMY

Rynki Ekonomia Gospodarka Świat i czasem Polityka

Wybory 2

33 Komentarze

A więc zadziałało tak, jak to wyglądało tydzień temu: 4 listopada okazał się decydujący dla rynków metali i USD, jak pokazywałem w poprzednim wpisie:

Czasem Kairos wskazuje nie na najniższe dno, a na miejsce, od którego zaczyna się psychologiczna zmiana i przyspieszenie trendu. Sytuacja na srebrze powyżej (i na złocie) to właśnie coś takiego.

Przy okazji – dno na srebrze z 24 września (21.81 USD/oz) jest bardzo ciekawe od strony wibracji Kairos. Prostymi układami Kairos wygląda na słabe i dopiero liczone na stopniach słonecznych Ganna pokazuje swoją prawdziwą siłę. Właśnie to spowodowało, że trochę nie doceniłem tego ekstremum i oczekiwałem ponownego zejścia ceny do okolic 21.81, co nie nastąpiło. Chyba będę musiał dużo uważniej niż dotąd pracować ze stopniami słonecznymi.

Również Dolar Index Futures (DXY) zareagował dokładnie w miejscu, sugerowanym przez węzły czasowe i ruszył ostro w dół.

Ruch wygląda na zbyt silny i zbyt szybki. Kurs dotarł do dolnej linii Wstęgi Bollingera i  prosi się o kilkudniowe odbicie w przyszłym tygodniu. Na moje czucie sztab Trumpa zacznie przez weekend jakieś oficjalne kroki prawne, kontestujące wynik wyborów w kilku stanach, choć oczywiście rzeczywisty powód może być inny. Patrząc na dziś, taki ruch Trumpa byłby wystarczającym pretekstem do korekcyjnego cofnięcia – nadal jesteśmy na rynkach w emocjach wyborczych.

W nieco dłuższym terminie DXY zaczął już podróż w dół, do strefy 88-89.5 i, po chwilowym cofnięciu w przyszłym tygodniu, powinien ją kontynuować:

Wraz z nim, tylko w stronę przeciwną, powinny podążać „antydolary”. Jeśli ruch DXY jest kontrolowany przez te pomarańczowe Widły Andrewsa, strefę 88 – 89.5 powinien osiągnąć plus minus w styczniu – lutym 2021, czyli mniej więcej w okolicy zaprzysiężenia nowego Prezydenta USA i oficjalnego ujawnienia pierwszych pomysłów nowego rządu. Jeśli prawdą są słuchy, docierające z otoczenia Bidena, odnośnie chęci znaczącej podwyżki podatków przez jego ekipę, to byłby to dobry pretekst do poważnej korekty wzrostowej na USD, znoszącej dużą część spadków od marca br. i to pomimo bardzo łagodnej polityki monetarnej FED. Przez analogię – spowodowałoby to głębokie spadki na „antydolarach”.

Wróćmy jeszcze do najbliższej nam sytuacji. Na moje czucie, na indeksach S&P500 i Nasdaq’ach mamy od września coś typu trójkąt:

 – nie dostawałem silnych sygnałów Kairos na dno z końcówki października, za to dostaję ich wiele na drugą połowę przyszłego tygodnia (11-13 listopad) – trójkąt by to ładnie wyjaśniał. Najprostszy i najbardziej wyrazisty sygnał na ww. strefę czasową daje indeks Dow Jones Industrial Average

ale jest tych sygnałów tak z Kairos, jak i z węzłów czasowych znacznie więcej (kolejny przykład: to strefa 233-236 dni kalendarzowych od dna z 23 marca ’20)

Otrzymane miejsce mniej więcej zbiega się w czasie z tym, co obecnie wiemy o liczeniu głosów w Karolinie Północnej (potrwa do 12 listopada) czyli praktycznie z zakończeniem bezpośrednich czynności wyborczych w USA. Ewentualne sprawy sądowe, podważające wynik wyborów, jeśli już, nastąpią po tej dacie, choć wcale do nich dojść nie musi: z partii Republikańskiej docierają nieoficjalne sygnały, że jest ona gotowa na transakcję wiązaną: My (Rep) nie będziemy popierać zabiegów sądowych Trumpa, a Wy (Dem) przedstawicie w zamian umiarkowany i centrowy skład rządu, bez lewicowych ekstremistów, który moglibyśmy zaakceptować. W USA członkowie rządu w rangach sekretarza i podsekretarza stanu muszą otrzymać akceptację Senatu, a ten, wszystko na to wskazuje, będzie nadal kontrolowany przez Republikanów.

To tyle ode mnie.

Jesień głęboka
i cóż w te dni porabia
sąsiad mój bliski

Basho (z dziennika Oinikki, 1694)

Written by songmun

6 listopada 2020 @ 10:55

Komentarze 33

Subscribe to comments with RSS.

 1. Coś na rozluźnienie z internetu

  https://streamable.com/dxw6d8

  🙂 Wszedzie jaja 🙂

  Konradus

  6 listopada 2020 at 21:12

  • Całkiem dobre – niestety wygląda prawdziwie. I jak tu nie dojść do wniosku, że w praktyce wybory niemal nie mają praktycznie żadnego wpływu na rynek oprócz tego, że Sasza nie kupi sobie zbyt szybko nowego kompa. Co do wejścia w shorty według mnie poniedziałek to będzie dobry dzień – bardzo bliska okolica 3535 – wyjdzie ze struktur 2 minutowych ale wstępnie okolice tego poziomu powinny być ok. Teoretycznie mogłoby szarpnąc od razu w dół ale trochę mi to nie pasuje.

   gandylc

   7 listopada 2020 at 16:01

   • Ale rozdanie jakby co wiemy co robić poducha na L idzie zgodnie z artykułem tylko mało L wchodzi i rosną akycjne surowcowe jak napełnimy L wystarczająco no to czekam , 3537 to poszedł w nocy na 3525 z.auyatu zostały najwyższe ale najwyżej damy wyższe as usual ja tej podpychy nie przegapie.

    Konradus

    9 listopada 2020 at 10:10

    • Apel kupujcie L jak pisali w piątek końcu października przecież rośnie nie widzicie że.sie zgadza jak pisaliśmy na zlecenie grubych ? Uparci nie kupują ech to mamy co mamy a.moze to ostatnie Jackson five ?

     Konradus

     9 listopada 2020 at 10:12

   • Jest Jacksonvfive pompuje gruby piątkę niech się lądują wszyscy bo Joannie akcje i złoto to co ? Hahah pięknie walą koszami dobrze idziemy na 4500 haha w końcu pokażesz ze giielda odjeżdża nam zdrowie twoje kocury z londka i ny 🙂

    Konradus

    9 listopada 2020 at 13:20

    • Kupować pkc akcje i złoto kto nie kupi ten przegra no idealne zagonienie leszcza na długie brawo grubasy i artykuły szkoda że L nie trzymelem dłużej widać chcą ładna czasówkę wywalić w górę teraz na pokaz ! Gratulacje obyście zdążyli zyski z L brać pamiętajcie chciwość nakaże czekać z portfelem długo a oni znowu wydra po promocji od was 🙂 czekamy swoje S wyżej . Gruby dawaj + 10 niech każdy przy kasie widzi i wejdzie w wasze akcje haha

     Konradus

     9 listopada 2020 at 13:24

    • Z automatu i tak mi wzięła profit z niższych S wyższe posłuży po 3643 okopie je pewnie i tak pójdę wyżej ale as usual 4 loty i czekam .

     Konradus

     9 listopada 2020 at 13:31

    • Dzwonię do goldmanna co odwala że szczepionka euforia ładować się haha a na blogu cisza ale jutro napiszą ze L od 3230 mają o na 4500 idą 😉

     Dobra do meritum nowe S poszły pewnie pójdą jeszcze wyżej jak wytną z minimalnym profitem jest euforia artykuły że będzie rosło też były Perfect trap idealne ! Inflacyjne Perfect trap !

     Konradus

     9 listopada 2020 at 13:35

 2. Dzwonię do goldmanna co odwala że szczepionka euforia ładować się haha a na blogu cisza ale jutro napiszą ze L od 3230 mają o na 4500 idą 😉

  Dobra do meritum nowe S poszły pewnie pójdą jeszcze wyżej jak wytną z minimalnym profitem jest euforia artykuły że będzie rosło też były Perfect trap idealne ! Inflacyjne Perfect trap !

  Konradus

  9 listopada 2020 at 13:35

  • Jestem po drugiej stronie. Nie wiedziałem co ale było jasne że ath będzie. Jeszcze 100 200 pkt up zanim skórekcic. Wytrzymacie z s?

   Order

   9 listopada 2020 at 14:36

   • Tak ja nigdy nie tracę na S no od paru lat nie tracę bo zawsze minimalny profit bierze mi więc luzik

    Kolega po drugiej stronie ? No tak. Ydonwie kupił parę dni temu i się nie pochwalil pozycja tutaj takich znam inwestorów na pęczki 🙂 po fakcie każdy mądry pisałem wykaz się napisz punktowy góra 20 min po pozycji nikt nie napisze no to ja już zdanie mam do wyrobione w tej materii nigdy nie było i nie będzie takich co napiszą a ja wam pisałem 🙂 dobra możecie się po fakcie wymadrzac liczy się własny portfel biznes as usual Jankes musi się jeszcze wyszaleć i mali zobaczyć te wzrosty i ta mać powtarzam nic nie dzieje się z przypadky nagonka na długie wyszła końcem pazdziernika czasówka widać w tym trwa i zasięg też widać euforyczne podejście a to jest idealna pułapka zawsze tak było a kiedy tlen kory odetną niewielu się zyski uda wziasc bo ich będą uspokajać o korekcie. Za długo jestem na rynku aby dać się wkręcić fakt mogłem poczekać L dłużej do dziś góra jutro bo zgodność zawsze po nagonce Jetlst jednak oszacowałem ja zbyt plytko.
    No kupować L i to już haha ! Czekam na wyższe S i nawrotki oczywiscie i prosze pamiętać przed inflacja ochronią akcje , surowce o zgrozo ale spadły właśnie dziś czyżby już surowce ubrały lis i zawracały ? No to jeszcze blef na akcjach

    Konradus

    9 listopada 2020 at 15:02

    • A ktoś na fjucie wyżej jak 3665 ? System mi zwariował otwiera zamyka co się nie dzieje hossa !

     Konradus

     9 listopada 2020 at 15:37

    • Haha kupuj surowce jak w artykule i już wycięli w pień forexiarzy na surowce złoto srebro brawo brawo pisałem że idzie podpucha to macie jak nie wierzycie jeszcze akcjyjne dojda spokojnie grubi widzieli jak i kiedy ubrać małych haha

     I co na to gospodarz ? Surówki kto.mial już nie ma i co dalej. Przecież jest taniej jak w dołku kiedy pisałeś songmunie no to jak teraz ? Ja ostrzegałem co grubasy kroją ale co ja wiem haha 😉 panowie bimber się.leje od euforii od rana 😉 zdrowie byki surowcowo akcyjne 🙂

     Konradus

     9 listopada 2020 at 16:10

    • Szybka akcja za kare okopane 6 lotów na S 3665 a 2 loty 3665 wzięty profit teraz bo zarabiać trzeba umic umic i podrażnić inwestorow na blogu też wasze zdrowie dzisiaj chyba padnę przy % to już na dziś tyle…

     Konradus

     9 listopada 2020 at 16:16

    • A i do order

     Masz wyczucie rynku okołokontekstowe i w dobrym momencie na zawroty naprawdę nie w byle jakim momencie zauważyłem piszesz dobrze tak trzymaj mója ty składowa systemu zererw 🙂

     Konradus

     9 listopada 2020 at 16:18

    • Widać konradus tylko swoje komentarze czytasz

     Order

     9 listopada 2020 at 19:38

    • Order co tak uciskają w dół ? Miało być 4000 haha mój wskazniki ty 🙂

     Konradus

     9 listopada 2020 at 21:52

 3. ciekawie to wygląda – tak wysoko – nie sądziłem choć nic nie szkodzi – będzie szybciej spadać.

  gandylc

  9 listopada 2020 at 18:05

  • I znów sam na S wysoko a reszta z ordererem L 😉 taki jest rynek który blefuje kolego i należy liczyć się z nim ale wiedzieć kiedy wyjść i kiedy wyjść z L i wejść w S

   Konradus

   9 listopada 2020 at 21:54

   • Nie ekscytuj się tak mocno – ski – parę punktów wyżej niż ten dzisiejszy szczyt lepiej załadować i więcej- według mnie jeszcze zmyłka będzie- to wybicie to dopiero pierwsza fala klina(Elongated zigzag).

    gandylc

    10 listopada 2020 at 01:24

    • Nie ekscytuje się ale nie wiem jak wy zarabiacie w taki sposób co piszecie. To tylko mnie utwierdza mimo lat że na blogach dalej to samo albo nic nie wiedzą albo strzelaja na ślepo albo naganiaja. Do systemu wchodzi prosta matematyka a czasem proste artykuły z prasy warte więcej nic wszystko tak jak ten ostatni co wkleiłem każą L graj L i po paru dniach bierz zyski a potem wchodź w S co zrobiłem a system dodatkowo potwierdził. Wy dalej swoje to znaczy nie zarabiacie albo order palnie coś o 4000 kiedy zaraz rynek zawraca ludzie czytać w mogą młodzi inwestorzy nie wstyd takie niespodzianki im robić ? Wstyd przez duże W. Ja zarabiam nie podaje tu bzdur a jeśli to zawsze mówię że mam okopane na stop loss = takie profit nie pisze bajek że urośnie 20% więcej kiedy zaraz zawraca i kiedy na FX każdy punkt jest warty krocia ty gandy piszesz że parę pkt tylko spadli ? Na chwilę obecną kiedu zamykam kolejnego lota teraz na 3522 to od 3665 to dla mnie czy kogoś jest mało albo kogoś kto po orderze bierze L i dostaje w tyłek tyle pkt na dziś rano to jest ok ? Tobie dalej to że porośli zgodnie z artykułem na zlocie i sposcilo w kibel wczoraj jak i na srebrze dalej nic nie mówi że tak grubi układają sobie małych ? Stara metodą jak świat grubasów . A gospodarz trudzi się kairosami a tu prosty myk i kasa siedzi. Haha wstyd i tyle zostaje z 5 pozostałymi lotami na więcej akcyjne zawsze mają opóźnienie do surówek. W zasadzie nie potrzebuje nigdzie pisać myślałem że coś się zmieniło po latach na blogach a tu albo blog pana Białka trolownia albo inne cuda na pozostałych nic się nie zmieniło oprócz tego że jedni zarabiają a młodym dalej robią wodę z mózgu.

     Konradus

     10 listopada 2020 at 06:30

  • Czyli tylko ja na S ? Oj chłopaki chłopaki jak wy zarabiacie ? Czy ściemie walicie specjalnie ? Masakra 🙂 mam nadzieję że kto ma olej w głowie wie że błędy odchodzą tutaj jak złoto co czapę dostało – dokładnie kupujcie akcje i złoto grubi was pięknie pożrą 😉 nie słuchacie to macie

   Konradus

   9 listopada 2020 at 21:56

   • konradus,w życiu nie uwierzę ze ktoś kto pisze w ten sposób zarobił chociaż złotówkę na rynku .Masz odpowiedz dlaczego nikt tu nic nie pisze 🙂 pozdr

    vixiarz

    10 listopada 2020 at 08:28

    • vixiarz @
     Dokładnie do sedna.Koles jest załosny,wczesniej był tylko smieszny,jego depozyt płynie do mnie,prosze go uzupełnic .Juz kiedys podawałem gdzie min idziemy,wtedy zrobie tu kolejny wpis.
     mamy w listopadzie 160mczny cykl

     noob

     10 listopada 2020 at 14:05

 4. @noob
  gdzie target? U mnie jak nie przebija tego pina( a myśle ze nie),to kilkaset niżej.Potem 4k

  vixiarz

  10 listopada 2020 at 16:10

 5. @konradus

  Na razie falowo jeszcze trochę możliwości jest – zarówno klin na szczycie jak i trójkąt na szczycie – już widać, że raczej nie klin tylko część złożonej korekty wykańczanej trójkątem. Trzeba tylko patrzeć i być cierpliwym. Jeśli zarabasz to nie ma problemu – ja zarabiam – znacznie rzadziej niż ty i mniejszymi pozycjami – z reguly 0,2 do 0,5 lota. Ale bezpoblemowo i nie widzę powodu by skakać od bandy do bandy.

  gandylc

  10 listopada 2020 at 20:01

 6. SP500 bardzo ładnie się układa. Co prawda tego wystrzału do góry równie dobrze mogło nie być tylko słaby anemiczny ruch powyżej szczytu ale wystrzał był i prawie zakończył temat wzrostów. Ci co czytali trochę róznej literatury uznają zapewne, że mamy do czytania z formacją toru kolejowego na szczycie. Może tak być ale raczej nastąpi jeszcze przebicie tego ostatniego szczytu -według mnie jest na to duża szansa – para w większosci już uszła więc to przebicie nie powinno już być duże. Dopóki nie utworzą się podfale niższego stopnia to poziom zakończenia ruchu w górę to taka lekka fantazja ale myślę, że zarówno 3650 jak i 3670 są dobre do szukania końcówek podfal realizowanego obecnie stopnia. Później jak dla mnie zejście w okolice 3400 może 3300 i najprawdopodobniej jeszcze jedno przebicie szczytu – może nawet i 3900 i gdzieś tam z poszczególnych podfal trzeba będzie szykować się do szybkich spadków. Biorąc pod uwagę czas to raczej pasuje przyszły rok niż ten -po prostu wątpię żeby to wszystko co powinno się jeszcze zdarzyć miało czas się zmieścić do końca roku – poszczególne fale muszą sobie trochę poodziaływać.4k ? – wątpię by tak wysoko docelowo doszło ale też raczej ten listopadowo grudniowy armagedon jakby to niektórzy widzieli nie pasuje do całości obrazu. Marzec 2021 – o tak – tam już może wszystko może być przygotowane. Będzie widać z poszczególnych ruchów.
  Co muszę Konradusowi przyznac to działania na obecnym rynku mogą być sensownie zrealizowane z wykorzystaniem opcji. Na przyszłym szczycie – tym docelowym zamierzam załadować sanki ze znacznie zwiększonym w stosunku do moich normalnych zagrań kapitałem , a to by oznaczało, że jak rynek spadnie do 3300 to może być sensowny zakup opcjji call z poziomem na 3700- powinny być tanie bo już powinna w grę wchodzić panika i według mnie w okolicach 3800 zacząć odpalać s-ki,. A jak to w trójkącie – na szczycie będzie zapewne szarpało.

  gandylc

  11 listopada 2020 at 10:33

 7. Trochę za wcześnie odrzuciłem klina na górze, a coraz bardziej wygląda nia to , że ten wystrzał w górę to była 1 fala klina. Czyli caly późniejszy ruch to byłaby część podfali 2 klina(jeszcze nieskończona). Jeśli tak rynek to rozegra to ten wierzchołek, który sie w klinie utworzy na długo wyznaczy szczyt i jednak w listopadzie zacząłby się mocny ruch w dół. Zobaczymy w ktorą stronę to pójdzie – znaczący tydzień się szykuje.

  gandylc

  13 listopada 2020 at 22:49

 8. Dolar słabnie, zgodnie z założeniami, ale srebro? Czy srebro pójdzie jeszcze w górę?

  Rafał

  16 listopada 2020 at 13:37

 9. Sygnały Kairos dla indeksów w USA się sprawdziły. Czy są może nowe na listopad?

  Rafał

  18 listopada 2020 at 22:27

 10. Próbuję zabrać się za nowy wpis, niestety ciągle wyskakują mi jak nie sprawy administracyjne, to awarie w domu, wymagające natychmiastowego działania. Mam nadzieję, że dostanę w końcu szansę na to, by usiąść i spokojnie napisać, bo parę ładnych rzeczy znalazłem na DXY i metalach a do tego mam pewne przemyślenia co do USA

  songmun

  19 listopada 2020 at 11:43

  • Wygląda jakby dolar mógł zrobić dno 18 listopada i czas na tą korektę, tylko risk off teraz przed grudniem trochę nie pasuje.

   Geronimo

   20 listopada 2020 at 16:57

   • Dolar daje kiepskie Kairosy na dziś (na poziom dna 92.185). Jak dam radę, to może skończę przez weekend wpis, ale nie obiecuję, że na pewno. A korekty w środku listopadowo – grudniowego sezonu nie są niczym nadzwyczajnym. Najczęściej trafiają się w okolicach Thanksgiving (przed lub po)

    songmun

    20 listopada 2020 at 17:48


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: