NATURA BRAMY

Rynki Ekonomia Gospodarka Świat i czasem Polityka

Ostatni tekst w 2020

108 Komentarzy

To mój ostatni wpis w 2020 i nie mam zbyt wiele czasu na pisanie, więc będzie względnie krótko.

Zaczynamy od metali szlachetnych. Na pierwszy ogień idzie srebro:

26.35 USD/oz w 134 dniu kalendarzowym od sierpniowego szczytu, zawahanie na linii trendu spadkowego i jeszcze to, co Jeff Greenblatt nazywa „range” czyli różnica między pierwiastkami kwadratowymi z wartości sierpniowego szczytu i obecnego wynosi 0,3363… Do tego dwie ostatnie sesje ponad górną krawędzią Wstęgi Bollingera

Ładnie się to wszystko rymuje, prawda? Jeśli dodam do tego, że dno z 30 listopada, z którego zaczął się ten wzrost jest słabe z punktu widzenia Kairos… Ktoś tu ma spory problem.

Złoto:

Nie ma tu jakichś potężnych wibracji Kairos, jest trochę słabych inwersji na szczycie z 17.12.

Ale mamy za to mocną replikację: proszę zauważyć, że dwa pierwsze ekstrema, które zaznaczyłem, to liczby, kończące się na 66/67. A teraz: jaki jest stosunek fali spadkowej, do następującego po niej wzrostu? 0,677

I wszystko to na górnym ramieniu tych niebieskich Wideł Andrewsa + podobnie jak na srebrze, jeżdżenie po krawędzi Wstęgi Bollingera. Będziesz Czytelniku bardzo zaskoczony, jeśli dodam, że 17 grudzień to 266/267 stopień słoneczny od Równonocy (sposób pomiaru wg Ganna)?

No, nie wygląda to jakoś specjalnie dobrze dla Byków. I po mojemu mamy tu poważne ryzyko powrotu w okolice listopadowych minimów. Dno z końca listopada nie wygląda niestety na TO dno. Dobrze byłoby zrobić tu coś typu formacja podwójnego dna („W”) , ale póki co to tylko pobożne życzenie.

Dolar:

We wpisie „Wybory 2” pokazałem duże Widły Andrewsa z sugestią, że kurs będzie do nich dążyć. No i właśnie w tym miejscu jesteśmy. – na medianie (środkowej) tych brązowych Wideł:

Do tego prawie cała zeszłotygodniowa świeca wyszła poza Wstęgę Bollingera. Parę niebrzydkich Kairos’ów na minimum z 17 grudnia (89.64) w tym miejscu też wyskakuje, ale w czasie ostatnich spadków widziałem już kilka razy podobne sytuacje, po czym te niebrzydkie Kairos’y były łamane po 2-3 dniach, więc nie przesądzam. Skłaniam się jednak dać temu minimum więcej szans na tak, niż dotychczasowym, już połamanym: 17 grudnia dzienny RSI(14) osiągnął poziom 23 pkt. Do tego grudzień 2020 może okazać się naprawdę ważny dla USD – mamy tu ładny węzeł czasowy na wykresie miesięcznym:

Niestety nadal nie jest jasne, które Widły z wykresu tygodniowego DXY prowadzą spadek tego instrumentu. Jeśli te duże, brązowe, to mamy pierwsze ich dotknięcie. Przy silnych trendach (a trend spadkowy na USD od marca jest przecież mocny), kurs zazwyczaj po pierwszym dotknięciu Wideł robi korektę w górę, po czym ponownie sprawdza siłę mediany, bywa, że nawet 2-3 razy, ześlizgując się po niej i co jakiś czas odbijając w górę, nim ostatecznie uformuje poważne dno.

Ale mogą to być też te zielone Widły, idące pod dużo ostrzejszym kątem w dół i wtedy spadamy mocno dalej, przynajmniej jeszcze chwilę. Jeśli to jednak brązowe Widły, to by znaczyło, że największą dynamikę powyborczych spadków USD mamy już za sobą i teraz rynek będzie szukać poważniejszego dna.

Indeksy w USA:

Ostatni tydzień tego roku jest 618 tygodniem (pochodna od współczynnika Fibonacci’ego 0.618), licząc od dna z marca 2009, jak przypomniał mi niedawno Jeff:

Mamy więc w tym punkcie czasowym szanse na dość poważne ekstremum. Biorąc pod uwagę specyfikę okresu końca roku i obecne, praktycznie euforyczne nastroje tak drobnych inwestorów, jak i duży optymizm zarządzających, najbardziej prawdopodobne jest, że będzie to szczyt.

Ciekawie wygląda marzec 2021:

Na miesięcznym wykresie mamy tu sporych rozmiarów węzeł czasowy z ładnym układem.

Kusi wizja: szczyt w okolicy Sylwestra, styczniowo – lutowe spadki i ważny dołek w marcu ’21, ale po prawdzie 3 miesiące to naprawdę sporo czasu, a sytuacja może przecież rozwinąć się i tak: spadki na początku stycznia, dołek i marsz do góry, by ostatecznie zrobić w marcu ważny szczyt. Nie mogę też wykluczyć, że oba punkty czasowe nie zadziałają wcale, choć przy tak dużym węźle, z tak wieloma ważnymi ekstremami z przeszłości, wydaje się to raczej mało prawdopodobne

Dlaczego ten kuszący wariant miałby w ogóle się wydarzyć? Cały czas chodzi mi po głowie Trump. Nie, nie dlatego, żebym Go jakoś specjalnie wielbił, czy uważał, że to „ukradzione zwycięstwo”. Mam za mało sensownej wartości danych, by tak uważać i brak mi poważnych podstaw, by zwycięstwo Bidena podważać. Po prostu nie wiem i obserwuję, co robią obie strony. Patrzę na sprawę z czysto rynkowego punktu widzenia; szukam powodu do większej korekty, która by mi pasowała z początkiem 2021. Z wróżenia z fusów wychodzi mi bliskość dość specyficznego epizodu risk off: z równoczesnym wzrostem cen metali szlachetnych, dolara i obligacji rządu USA i jednoczesnym spadkiem cen akcji, ropy i ropopochodnych oraz metali przemysłowych. Kryzys sukcesji mógłby być tu idealnym powodem,  a tego, że Trump może podważyć wynik wyborów (i nie wnikam tu, czy fałszerstwa na opisywaną skalę rzeczywiście były, czy to tylko wymysł Trumpa) rynek zdecydowanie nie uwzględnia w cenach.

 6 stycznia 2021 r. Zgromadzenie Narodowe powinno dostać wyniki głosowania elektorów i je oficjalnie zatwierdzić. Ale wystarczy sprzeciw niewielkiej liczby kongresmanów i senatorów (nie pamiętam dokładnie cyfr), by Zgromadzenie nie zatwierdziło wyników i mamy kryzys sukcesji. Czy Trump sięgnie po ten środek? Nie wiem. Wiem tylko, że ten moment to dla niego praktycznie ostatni dzwonek, jeśli ma taki zamiar. Wtedy rzeczywiście spadek może trwać od stycznia do marca 2021 pomimo historycznie najczęściej byczych początków roku – jeśli dobrze pamiętam, to marzec jest kolejnym ważnym konstytucyjnym terminem w przypadku kryzysu sukcesji.

Ale tak, jak pisałem wcześniej – rozwój sytuacji może przecież być inny: Trump uznaje wynik wyborów i powstrzymuje republikańskich deputowanych przed wywołaniem kryzysu sukcesji 6 stycznia. Wtedy trzeba będzie poszukać czegoś innego, jako powodu dla tej prognozowanej fazy riskoff 🙂

Kończąc ten wpis, życzę wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.

Niech Rok 2021 będzie dla nas wszystkich lepszy od mijającego, o co chyba nie powinno być specjalnie trudno – 2020 zawiesił bardzo nisko poprzeczkę.

Wiatry, co wieją –
Zapytaj je, który liść
Bedzie następny

Kyoshi Takahama (1874-1959)

Written by songmun

20 grudnia 2020 @ 18:34

Komentarzy 108

Subscribe to comments with RSS.

 1. A może trochę inaczej. Trump odpuszcza. Lewactwo w USA zaciera ręce. Soros widzi już ruch do nieba, a tu wszystko zaczyna się rozpadać i odjazd na 1900.

  gandylc

  20 grudnia 2020 at 18:53

 2. Witam
  1. Zapalnikiem może być atak USA na Iran i w związku z tym problem ,,techniczny” z przekazaniem władzy?
  2. To jednak risk off, czy spadek ceny złota i srebra?
  Pozdrawiam

  Rafał

  20 grudnia 2020 at 20:10

  • Spadek złota i srebra wygląda mi na ostatnią falę przed uformowaniem właściwego dna. Powinienem był to jakoś wyraźniej zaznaczyć w tekście

   songmun

   20 grudnia 2020 at 20:37

   • No srebro pięknie wybybilo w górę jedyny który tutaj dołek złapał był chyba Pan Anatolij gratuluje zysków z S na denku kilkanaście dni temu !

    Konradus

    21 grudnia 2020 at 09:36

 3. poranek 21 grudnia i …… srebro +5%
  jak tu nadążyć za reżyserami spektaklu jakim jest rynek?

  Rafał

  21 grudnia 2020 at 08:25

  • Chciałbym mieć zawsze rację, ale na szczęście dla mnie i dla Was – to niemożliwe 🙂 🙂 🙂

   songmun

   21 grudnia 2020 at 08:39

  • No naprawdę się tego nie spodziewałem na srebrze ale akcyjne bez zmian wigu już eski mogę profitowac ale wezmę na waciki lota z sp500 nie wiem jak przetrwałem podbijanie na 3722 masakra była w piątek. No już spadajcie bo się zapije !

   Konradus

   21 grudnia 2020 at 09:38

   • Tp 3692 , tp WIG 1917 po jednym locie niech będzie zysków tu i tu reszta czeka na kolejny mega spadek i zysk proszę spadać bo zadzwonię to xiaopinga i goldmanna i się skończy zabawa 😉

    Konradus

    21 grudnia 2020 at 09:40

    • Errata 1907 lyknelo nie 1917 a gdzie noob i jego wzrosty na 4000 ?

     Konradus

     21 grudnia 2020 at 09:41

    • No to jest to co lubię !! I już kolejna S locik proficik jedziemy z koksem !

     Konradus

     21 grudnia 2020 at 11:21

    • 3624 tp zostało jeszcze 8 locikow na sp500 i jeden WIG plus Gold. Jedziemy panowie jedziemy !!! I pijemy !!! Telefony wykonane ruchy zaczęte tak to jest…

     Konradus

     21 grudnia 2020 at 11:32

    • Jak pisałem panika akcyjna jak na zlocie i srebrze w listopadzie była ale wiadomo akcje przesuniete zawsze do surowców złotych zatem teraz i patrząc na srebro który wybiło Maxy z listopada chyba jednak wybiorą i pójda w górę wyżej po tej akcyjnej korekcie ale to na bieżąco tymczasem tp kolejny na 3600 zostało ich 7 te już zostawiam na gruby strzał w dół a jeżeli nie trudno wybija na stopie wyżej w tej samej pozycji co brane było. Obserwowac pić i reagować !

     Konradus

     21 grudnia 2020 at 12:10

 4. sp500 wygląda jednak tak jakby chciał jeszcze parę punktów wybić przed nowym rokiem i może się udać. Prawdopodobnie najpierw lekko poniżej dzisiejszego dna ( albo tuż przy) i dopiero początek agonalnych wzrostów.

  gandylc

  21 grudnia 2020 at 21:33

 5. W okolicach 3655 powinno zostać ustalone co się zrealizuje.

  gandylc

  21 grudnia 2020 at 22:41

 6. Jeszcze dokładniej patrząc na sp500 – każde przebicie dzisiejszego dołka to będzie okazja do longów(choć ja się nie będę łakomił), a okazja do shortów dopiero gdy zbliżymy sie bardzo blisko szczytu ( raczej sp500 jeszcze raz pobije szczyt)

  gandylc

  22 grudnia 2020 at 00:08

  • No i znowu 6 eskow wyciętych ma minimach reszta profity jak pisałem zatem badamy grunt pod kolejne S , o shit here i go again ! Teraz już Jankes powinien S wysoko brać na swojej sesji a nie azjata czy Europa jak dotąd było więc wybijali każdy high.

   Konradus

   28 grudnia 2020 at 08:44

   • Mamy doskonałe miejsce do shortów na sp-500

    gandylc

    28 grudnia 2020 at 19:39

    • „Mamy”? Teraz? I radzisz aby za ile wejść ? 30 LoTów ?
     Wtedy najlepiej gra się przeciw trendom?
     Nie myślałeś o tym, aby pozbierać swoje wpisy z bloga z ostatnich lat i wydać coś ala poradnik
     „Jak profesjonalnie szortować trend wzrostowy” ?
     Szortujesz tu już w końcu od 2014? 2011? 1999?

     Marksman

     2 stycznia 2021 at 11:40

 7. Jutro przebijamy dołek z 21-12 , później 70% cofki i na środę pasowałoby przejście do spadków, a czwartek solidne przyśpieszenie- myślę, że poważna luka na otwarciu.

  gandylc

  28 grudnia 2020 at 19:47

  • No i jak myślisz , że kto ma te eski znów 😉 chyba zwariuje !

   Konradus

   28 grudnia 2020 at 21:59

 8. Po przemyśleniu – ten dołek z 21-12 – to ok pewnie zostanie wzięty jutro ale później jeszcze raz powinien zostać wzięty szczyt i dopiero będzie ciekawie.

  gandylc

  28 grudnia 2020 at 22:35

  • A ja czekałem gandy i nic wczoraj system mi nie stawiał a z palca nie biorę i jest wyżej także czekam ale patrząc okolice 3770-80 dobre na zawrotke.

   Konradus

   29 grudnia 2020 at 07:47

   • Ale jak pisałem x dni temu japońce skupują akcje zewsząd popatrzcie można na nikkei ale nigdy nie ma tak że ktoś zysków nie weźmie i ogoli resztę – grubi grubych. Znowu x raz na zawrotke pewnie wywali system ale obstawiam to na sesji w stanach a czy dziś obaczymy niech puchnie…

    Konradus

    29 grudnia 2020 at 11:08

    • Niby wzięło systemem ale coś nie wierze w te esy to nie powinno być na sesji europejskiej a jankeskiej.

     Konradus

     29 grudnia 2020 at 16:57

    • Coś jankesy sypnely ale zaraz napewno wrócą w górę no niby 3744 ale nie wierzę 🙂 a skoro nie wierze to może w końcu mi dadzą te miliony z extra 10 ? Ktoś też ma ? Czy sami z gandym ?

     Konradus

     29 grudnia 2020 at 17:00

    • Nikkei w niebie Russell w piekło ciekawe czy zostawia Azjatów z gorącym papierem w ręku pasowałoby im. Dzwonię do goldmanna utwierdzić się w esech.

     Konradus

     29 grudnia 2020 at 17:18

 9. @Konradus – pasuje mi,że to już faktycznie początek zjazdów – po dzisiejszym wystrzale w górę następne trzy świeczki wyznaczyły poziom sprzedaży więc nie trzeba było się nawet zastanawiać – 0,2 lota – niech siedzi – według mnie nic się nie powinno zadziać co mogłoby mnie narazić na straty- szanse na kończenie 5 fali są bardzo duże – nie sądzę żebm musiał zamykać pozycję choć pewnie jutro zniesie 60%-70% spadków i dopiero się pogrąży.
  Jeśli klin w realizacji- a tak myślę to jesteśmy bardzo blisko końca i raczej 5 fala zakończy sie niżej niż jej najwyższy punkt- zakładam, że ten najwyższy punkt już mieliśmy( strukturalnie wszystko mi się zgrywa – ale niestety póki co korekta złożona również ma jeszcze otwartą ścieżkę, ale nawet jeśli to niewiele wyżej może zajść niż szczyt) – jesli klin to szczyt za nami.
  Optymiści niech sobie dokupują – będzie komu sprzedawać.

  gandylc

  30 grudnia 2020 at 00:03

  • Gandy prawidłowo ale jak oni lubią prawidła ostatnio naruszać i mnie denerwować ale o to chodzi. Ja muszę mieć pozycje prawie co do punkta ,w nocy nie czuwałem więc dalem dwóm locikom przed snem tp na 3722 no i profick wpadł na waciki muszę mieć zawsze i fantastyczne 8 siedzi dalej ale chciałbym już mieć ich dużo niżej ale.czuje że będziemy się gryzc z nimi wyżej oby nie

   Konradus

   30 grudnia 2020 at 06:52

   • Jak zejdą na indeksie w pobliże 3710 to na chwilę zamknę – powinno solidnie odreagować – potem s-ki na dłużej.

    gandylc

    30 grudnia 2020 at 23:00

 10. Teraz została jedna możliwość – lekkie cofnięcie w dół(może na samym początku jeszcze ze dwa punkty w górę ale nie sądzę) – 20 do 25 punktów. Lekka kontra w górę – około 10-15 punktów i ostro w dół bez zahamowań. Poniedziałek – ostra wyprzedaż. Ciekawy początek roku będziemy mieli.

  gandylc

  31 grudnia 2020 at 23:16

 11. poniedziałek ostro w górę !!!

  xawer

  3 stycznia 2021 at 10:30

  • Super – będę czekał na twoje longi.

   gandylc

   3 stycznia 2021 at 17:29

   • gandy nie bądźuszczypliwy 🙂 swoją drogą jednak coś czułem, że wybiją kontrakty w górę i już w sylwestra zrobili to więc wesoła 8 lotów skasowane na pozycji wyjścowej as usual , wczoraj tase już poszłow telavivie w gore. Ja tam dalej widzę jak psiałem ppoziom 3770-80 na zawrotkę a gdzie szczyt system mi nei powie on zawrotkę da nic wiecej ale ubieraja ladnie tak trzymać maja wysycic longami ile sie da kazdemu uciekajacemu z lokaty ma sie wcisnac np u nas w kraju. pozostaje czekać i łapać dla mnie co chwilka to normalne wiec bez problemu.

    Konradus

    4 stycznia 2021 at 10:52

    • artykuły typu musza wyjśc w górę jak patrze na prase no czyli musza pokazywac aby wiecej wchodzilo niestety trzeba czekac i lapac spokojnie ja zyje i zarabiam moga sobie chciec 🙂

     Konradus

     4 stycznia 2021 at 10:54

    • skupujace ostatnio japonce i ohy ahe nad nimi a od 29 grudnia spadaja wiec pozostaje czekac na dogodna pozycje S czekam na odnowe biologiczna no grubasy z londka i NY pokazujcie gdzie zrobcie ta szpile for ever czekam

     Konradus

     4 stycznia 2021 at 10:57

    • ale widac jest pressing szybkiego zejscia ale pilnuja kreca w elki. Zaraz pewnie znowu mi wybija zeby w gore ale pozycje z 10:50 profituja i znow sobie dwa lociki w proficie biore. Ta kmysle ze 3781-2 jankes powinien tam sobei na swojej sesj ina kontrakcie brac S ale widac ostatnie kazde przedpoludniowe wyjscie w gore w europie to realziacja lekka zysk u usa i mnie to cieszy prosta gra ale nerwowosc sie wkrada powoli

     Konradus

     4 stycznia 2021 at 16:19

  • xawer dziekujemy za pompe poranna i reazliacje zysku czekamy na wiecej my moje eski 🙂

   Konradus

   4 stycznia 2021 at 16:21

   • Jedziemy równo jak najniżej trzeba zejść aby potem pokazywać , że to tylko korekta i spokojnie w górę. Dalej stawiam że Jankes pójdzie wyzej na swojej sesji ale nie będę zły . Kolejny proficik i zostawiamy lucky 7 lotów esek na niższe jedzonko. Moze chcą Europe jednak zostawić z gorącym ziemniakiem a Nie japońcow no ładnie by było…gandy mam nadzieję że wytrzymałes i się odkryjesz

    Konradus

    4 stycznia 2021 at 17:02

    • Poprosze o 3630 i cudowne odbicie na lekko że to tylko korekta była no dawać grubasy z NY pokażcie moc . Widać reagują wystarczy we wpisie rano zająć pozycje pogonic ich telefonem i proszę jaki posłuch u chłopa 😉 ja już opijam wacikowe loty zrealizowane ….

     Konradus

     4 stycznia 2021 at 17:06

 12. Dla mnie praktycznie nie bylo wyjścia – na szczęście niektórzy myslą inaczej.

  gandylc

  4 stycznia 2021 at 17:43

 13. Odreagowanie myślę – pomiędzy 3620 ,a 3676 na kasowym. ale nie będzie zbyt dużo czasu do namysłu i pociąg zacznie odjeźdżać w tempie szybszym niż to dzisiejsze spadanie. Moźliwe, że to odreagowanie nastąpi jeszcze dzisiaj – jesli tak to to jeszcze milej. Zaczynają się powazniejsze tąpnięcia(dobrze strukturalnie umocowane) ale myślę, że masy powinno być stać na odreagowanie w granicach 70% – w końcu sp500 może tylko w górę:)

  gandylc

  4 stycznia 2021 at 17:57

  • jak umocza europe z wysokimi L ciekawe jakie fundy kupowaly te szczyty 🙂 dowiemy sie soon to pzoostaje maly przystanek i jazda az mnie kusi aby brac zyski a jak kusi to znaczy ze pojada w dol no to jedziem tam grubasy z NY prosze leciec bo pogonie telefonami do goldiego

   Konradus

   4 stycznia 2021 at 19:00

 14. Na mój gust następny dzień dopiero będzie istotny.Raczej dzisiaj stuktury nie zdązą wymalować

  gandylc

  5 stycznia 2021 at 19:28

 15. Chyba trzeba będzie uzbroić sie w cierpliwość – jakieś 2-3 dni sporego huśtania powinno teraz się pojawić. Ale przyjemne i „łatwe” shorty powinny się przy okazji tej huśtawki zdarzyć.

  gandylc

  5 stycznia 2021 at 23:13

 16. @Konradus

  Szpilę for ever to pewnie dostaniemy na początku marca 2024 i dobijemy wtedy w okolice 4000. Za parę dni to pójdzie pewnie tylko lekka korekta – tak z 1800 punktów i powinno wystarczyć 🙂 Jak się już z tego podniosą i znowu uruchomią drukarki przyjdzie 2024 i rozwieje złudzenia do końca. Aż mi momentami skora cierpnie jak myslę co za covid bis i pochodne sie wtedy pojawią albo jakiś inny czort. A może USA urządzi sobie partie szachów z Chinami na morzu południowochińskim?

  gandylc

  5 stycznia 2021 at 23:29

  • Dużo niewiadomych pozostaje grać to co się widzi a widze że na siłę się robi inflacje może być zonk w drugą stronę. W realnym świecie poprostu drożyzna nie idzie i im nie pójdzie więc to co w realnym świecie stanieje musi być tanio kupione wy akcje i metale a my cała reszte spokojnie czasu trzeba na ponowny obrót grubasów jeden już był w marcu ale to nie koniec

   Konradus

   6 stycznia 2021 at 15:26

   • No i zaraz w pysk będzie jak pisałem na pozycji wejścia i czekamy na wysoką sesje u Jankesa on sam na swojej sesji ma brać S patrzymy. Dobrze że są szybkie ruchy można krocia mieć i stracić więc paluszki głową 😉

    Konradus

    6 stycznia 2021 at 17:24

    • dokładnie ale idealnie się dzieje.

     gandylc

     6 stycznia 2021 at 19:46

 17. według mnie już dzisiaj następna s-ka i mocny ruch z kolei w dół – takie wachlowanie na dzien dzisiejszy i jutrzejszy i może jeszcze piątek- choć chyba w piątek już duszenie popytu. Strefy wejścia i wyjścia czyściutkie.

  gandylc

  6 stycznia 2021 at 20:14

  • to już widać teraz ja z 3769 przesunołem mi system na 3773 i czekam znow profick na waciki wlasnei poszedl 1 locik i kolejne 9 czekaja. Nadbili europe na futach jak pisalem jednak poziomy 3770-80 jakie opisywalem sa dobre na eski nawet slepy moze brac i szybko zarobi. Wazne ze nadbite na jak dlugo obaczymy

   Konradus

   6 stycznia 2021 at 20:29

   • ladna szpila na ruseluu i futsi pieknie to wyglada i jak tu nei kupowac elek hehe

    Konradus

    6 stycznia 2021 at 20:30

   • ja sprzedałem po 3772,03 – przed chwilą zamknąłem i czekam co dalej – muszę poczekać trochę zeby przejaśniało.

    gandylc

    6 stycznia 2021 at 20:52

    • jaja w usa na zywo patrze jeszcze za duzo bimbru nie poszlo i tak trzymac

     Konradus

     6 stycznia 2021 at 22:07

 18. @Konradus

  wygląda na szykujący się potężny ruch w dół( może już nie będzie wachlowania?) – patrząc na rynek kasowy to powinno się wydarzyć jutro – nie będę na noc się ładował – wydaje mi się, że w okolice 3763 powinno jeszcze dojść zanim spadnie następne 120 punktów ale zobaczymy. Sprzedałeś czy czekasz na jutro?

  gandylc

  6 stycznia 2021 at 22:11

  • 2 lociki profitowalem a reszta jak zawsze czekam okopany na więcej najwyzej wybija mi z pozycji wejscia wiec na zero jestem nic nie trace. Ciekawie sie tam dzieje ale mam nadzieje ze nei dojdzie do scen i przesady to idzie w swiat a jak idzie w swiat to co swiat sobie moze robic jak usa sobei tak robi ? niedobrze

   Konradus

   6 stycznia 2021 at 23:04

 19. Hm

  xawer

  7 stycznia 2021 at 16:13

 20. Zaczynam wyprzedaż .

  xawer

  7 stycznia 2021 at 16:27

 21. na szczęście na noc nie wszedłem bobym dostał po tyłku,a mogło być miło, ale teraz znow czas.

  gandylc

  7 stycznia 2021 at 16:39

  • Gandy to tylko na cofkę to tak uj wie gdzie będzie pewk na dłużej. Też mam nowe jak ty wacikowe jednego lota wziolem czekam

   Konradus

   7 stycznia 2021 at 19:15

   • Wywaliło mnie z 3801 a było z 3801.50 dalem.z palucha na 3803 system nie generował nic. Trzeba będzie.wyzej i wyżej zawrotki są gwałtowne i wyrywają z butów świeże Nysie tak ma byc

    Konradus

    7 stycznia 2021 at 22:25

    • Świeże bysie wyrywa na.zawrotkach wczorajszy teatrzyk był jak zawsze dobry pod szybka cofke czekamy na lepsze figo.fago

     Konradus

     7 stycznia 2021 at 22:26

    • Asia ratio 54 % byk do 26 % misiek no robić ten peak wysycenia skoro nie teraz to dzidować w górę , tresura od końca.pazdziernika działa kierunek nie.moze być inny jak.w górę prosimy więcej 🙂 może mój pies też zaszczeka ‚tylko L ‚ 😉

     Konradus

     7 stycznia 2021 at 23:10

    • wbiło na 3822.50 i z palucha a system milczy ale pewnie zawrotka znowu na 3850-80 , fajnie dzisiaj poczapowali na zlocie i srebrze brawo choc srebro i tak mocno wybilo od ostateigo dolka

     Konradus

     8 stycznia 2021 at 22:08

    • Cyk profic wzięty dwa lociki z 3822.50 na 3794 a zresztą pozycji które pozostały 8 lotników jak zawsze czekamy na więcej pozycji o kopane na pozycji wejścia i co mi gruby zrobisz i bloggerze jeden z drugim możesz tylko pozazdrościć 🙂

     Konradus

     11 stycznia 2021 at 06:30

    • No grubasy co jest zapraszam w górę teraz ja leje w pysk i na glebę ! 😉 Hehe

     Konradus

     11 stycznia 2021 at 15:16

    • to jak wszyscy juz zapakowani w L ? mozna urywac czy jeszcze nie ? dzwonic do goldiego ? 🙂

     Konradus

     13 stycznia 2021 at 13:22

 22. Na czuja – według tego jak te korekcyjne ruchy się rozwijają powinna na sp500 nastąpić cofka w okolice 2740 lub lekko niżej i dopiero na ostatni szczyt – jeśli będą siły.

  gandylc

  8 stycznia 2021 at 22:46

 23. Dużo przyjemnych mozliwości wejść z shortami.

  gandylc

  8 stycznia 2021 at 22:50

 24. Źle napisałem we wczesniejszym mailu – myślałem o cofce do 3640 nie 2740 – miód jednak działa i wpływa na błędy ale po dokładniejszym obejrzeniu struktur myślę, że mimo wszystko do 3850 powiien sp500 docelowo dobić – cofka powinna być gdzieś od 3835-3840 i raczej w okolice 3800 – później ostatni szczyt(okolice 3850) i potężny ruch w dół – trochę za szybko go oczekiwałem ale expanding triangle są nieprzewidywalne( tu mamy horizontal) – nie chcę przedstawiać struktury ale pasuje mi,że ten ruch do góry to jest podfala d , a ten silny ruch w dół z 4 stycznia to była podfala c trójkąta.
  Jeśli jest tak jak sądzę to potwierdzeniem powinno być lekkie wybicie wczorajszego szczytu( do około 3835 -3840) najprawdopodobniej w początkowej fazie rynku i przejście do spadania – okolice 3800.
  Sadziłem, że będzie trochę więcej huśtania w podfali d i że do piątku się zakończy i będzie można shorcić ale ostatecznie ok – tak też może być. Shorty – poniedziałek i chyba tylko na część dnia(może do końca dnia). Następny raz myślę środa, może czwartek i tu już na dobre.
  Według mnie do 3880 nie ma szans natomiast 3850 jest realne do osiągnięcia – tyle z fal mi jeszcze pasuje.

  gandylc

  9 stycznia 2021 at 15:40

  • może wkoncu Ci cos wejdzie po 120 próbach..

   vix

   10 stycznia 2021 at 14:15

   • spokojnie czekam aż na istotnym stopniu zakończy się gierka. Na razie dwa ostatnie wejścia niższego stopnia niż ten który mnie mocniej interesuje miałem trafione i jedno nietrafione( z faktycznych wejść na rynku). Próbuję ustalić strukturę nieco wyższego stopnia – najgorzej, że nawet bez wybicia falowo jest do przyjęcia ta o której myślę i muszę dwa ruchy poczekać żeby sie upewnić, Ale mówi się trudno – jestem cierpliwy.

    gandylc

    11 stycznia 2021 at 17:25

 25. Potrwa dłuzej – myślę, że okolica połowy przyszłego tygodnia. A krótkoterminowo sell w okolicach 2815-tak myslę ( na jakieś 20 punktow) – nieco większe sell powinno być na szczycie ale dopiero po przebicu szczytu duże sell – gdzie – szukajcie.

  gandylc

  13 stycznia 2021 at 17:51

 26. 3815 miało być ale powinien być trochę wiekszy sell.

  gandylc

  13 stycznia 2021 at 19:15

 27. chyba jednak ciut powyżej 3815 będzie przyjemne sell.

  gandylc

  13 stycznia 2021 at 19:25

  • gandy gdzie byleś pisalem jak bylo 3822.50 ok a teraz taka ciekawostka

   https://www.aaii.com/sentimentsurvey?

   100 % bullish 🙂 hmmm albo błąd albo te 100% sprzeda akcje komuś na marsie może muskowi ? ma tam osadzać ludzi i bazę budować kto wie hehe

   Konradus

   14 stycznia 2021 at 16:21

   • Konradus – jakieś takie wrażenie mam jakby na tym stopniu ruchu sp500 zamierzał znaleźć swój kres pomiędzy szczytami z 8 i 14 stycznia.I to chyba dopiero gdzies koło wtorku. I powinien w takim przypadku zostać naruszony dzisiejszy dołek(poniedziałek?)

    gandylc

    14 stycznia 2021 at 20:13

    • no mozliwe gandy ja dolozylem S jak pisalem o 16:20 na 3814 7 lotow system mi postawil i z 15 lotami sie bujam w dol na tym wozie g…a 😉 hehe rzadko kiedy wychodze poza 10 lota ale coz kto nie stawia nie pije . SL na 3813.5 a te wyzsze 3822 , dziekuje dobranoc

     Konradus

     14 stycznia 2021 at 20:55

 28. ja zamknąłem – na miodzik jest, a dalej muszę się bliżej tej rąbance przyjrzeć.

  gandylc

  14 stycznia 2021 at 21:32

  • a ja czuje ze pojda w dol z hukiem cos mi sie snilo ale to mzoe byc zwykla zawrotka choc 1 lota biore3789 na waciki teraz z tej nizszej puli 3814 czyli lucky 14 zostaje na wiecej 🙂 dobranoc numer 2

   Konradus

   14 stycznia 2021 at 21:56

   • @Konradus
    Niezle strzały na zawrotki idealnie można zgarnąć . Chyba trend jest wiadomy ale elastyczność na rynku to chyba podstawa.

    Zimmer

    15 stycznia 2021 at 08:14

 29. Do szczytu i ponownie sell. Trend wzrostowy jeszcze dyszy ale już niedługo.

  gandylc

  15 stycznia 2021 at 15:58

 30. Taki duży spadek – trochę mnie zaskoczyli – myslałem, że jeszcze raz podejdą do szczytu. Pewne ostrzeżenie dla tych co w tych końcowych stadiach myślą o longach zasygnalizowane

  gandylc

  15 stycznia 2021 at 16:15

  • gandy nie nic do zaskoczenia i cyk kolejnhy proficik na 3750 zostal omi juz tylk o13 lotów proszę o zaledowanie sie na 3200 ! dzwonie do goldmana !

   Konradus

   15 stycznia 2021 at 17:39

   • Zaskoczyła mnie wielkość tego ruchu- oczekiwałem ciut innego rozwoju struktury ale ale nie jest to problem-szczyt powinien zostać jeszcze ponownie pokonany-według mnie.

    gandylc

    15 stycznia 2021 at 18:24

 31. Przy szczycie przyjemny sell:) . Tyle, ze docelowy szczyt w związku z tymi ruchami przesuwa mi się o jakiś dodatkowy tydzień. Końcówka stycznia czy poczatek lutego? Cykliści – co tam macie na tapecie?

  gandylc

  15 stycznia 2021 at 19:01

  • Gandy cykliści to mają rowery 🙂
   Halo goldi co wy tam w centrali odwalacie ?.dlaczego booty nie kupują i nie idą na 4000 halo ? Jest tam ktoś ? 🙂

   Konradus

   15 stycznia 2021 at 22:48

   • Konradus – na 4000 nie wydolą ale idą na szczyt.

    gandylc

    16 stycznia 2021 at 19:20

    • Przecież ja ironizuje 🙂 No ale tu ktoś pisał że idzie na 4000 no tak po sznurku może i dojdzie może nie trzeba być i tu i tu ja wolę w swoje S grysc i zarabiać a kto tam sobie widzi wysoko niech stawia L i zarabia nikomu nie bronie ja też gram L szybkie ale.trendu od 3300 się nie trzymam w górę na długo poprostu.

     Konradus

     17 stycznia 2021 at 16:58

  • Nie czuję się cyklistą, ale to, co sygnalizowałem już od dawna, czyli szczyt najpóźniej w drugiej dekadzie grudnia nie sprawdziło się. Mowa jednak o cyklach długoterminowych, więc kilka tygodni opóźnienia nie neguje koncepcji, pod warunkiem jednak, że nie wydłuży się to o kolejne tygodnie. Jeśli w drugiej dekadzie lutego nadal będziemy w boczniaku lub trendzie wzrostowym i nie nastąpią dostrzegalne nawet dla największych optymistów spadki, koncepcja idzie do lamusa i upada reguła o baaardzo długiej historii. Ale cóż, żyjemy w „nowej normalności”, więc liczę się z tym, że nawet te historyczne prawidła mogą już nie obowiązywać.

   Mon_73 -

   17 stycznia 2021 at 20:51

 32. Patrząc na cały obraz w końcu zaczyna się on dopełniać na istotnym stopniu ruchu i najbardziej sensowne czasowo miejsce wypadałoby mi obecnie w okolicach poniedziałku, wtorku przyszłego tygodnia(ale badaczem cykli nie jestem więc to jest tylko moje wstępne gdybanie). .
  @Mon_73 nie widzę możliwości żebyś co do szerszego spojrzenia się mylił. To będzie ostry ruch do dołu tylko jeszcze trochę cierpliwości. Możliwe, że dwukrotnie dojdzie do fałszywego przebicia.
  Pierwszy raz żeby nałapać longi, które nie zamkną pozycji po wróceniu pod kreskę. Drugi raz żeby wyrzucić z rynku słabe shorty, które wejdą po powrocie pod szczyt i złapać w pułapkę dodatkowe longi. Ta struktura szczytowa dopuszcza takie rozwiązanie więc staje się ono dość prawdopodobne.

  gandylc

  18 stycznia 2021 at 20:42

  • Oh shit here i go again !

   Konradus

   20 stycznia 2021 at 17:22

   • o tak – wygląda obiecująco.

    gandylc

    20 stycznia 2021 at 18:52

 33. Małe szanse żeby dotrwało do poniedziałku. Jutro lub pojutrze kierunek południe. Albo jeszcze dzisiaj.

  gandylc

  20 stycznia 2021 at 19:34

  • Nowe rozdanie 3846 x 10 lot za Bidena ! Zdrowie twoje chlooopiee 😉

   Konradus

   20 stycznia 2021 at 19:49

   • Na koniec dnia wszedłem – na mały klin na szczycie mi pasuje. Myślę, że nie obudzę się z ręką w nocniku – ale na razie mały shorcik -0,2 lota.

    gandylc

    20 stycznia 2021 at 21:52

    • A co byś miał się obudzić gandy zdrowie wypite za nowego prezydenta można zaskakiwać

     Konradus

     20 stycznia 2021 at 22:52

    • ciekawe czy znowu mi po zawrotce wybija kolejne rozdanie non stop zaskakiwany jestem jak wczoraj po 22 i znowu to samo wybicie na 3845 z 3846 teraz na 3858 pewnei zawroca a najelpiej bedzie na 3905-15 to jest fajny poziom do wiekszej zawrotki a potem magia 4000 misiek wsoczyl na spadku ostatnim w AAI wiec raczej bedzie jazda z nim w gore wg nowego AAI

     Konradus

     21 stycznia 2021 at 08:55

    • z 58 na 51 proficik ale na 100 zawroca w gore zaraz wrrrr i jak tu zyc panie premierze ?

     Konradus

     21 stycznia 2021 at 10:38

    • zeby takie grosze łapać ale na jednym locie moge pozostale zostawiam 9

     gandy ja czuje cos te 3905-15 ze tam dopiero

     Konradus

     21 stycznia 2021 at 10:39

    • Cyk kolejna S profit 3858 na 3830 zostało jeszcze 8 locikow i tak się żyje na tej wsi 🙂

     Konradus

     22 stycznia 2021 at 08:48

    • Gandy żyjesz? Jak się teraz.nie uda w dół mocno zawsze weźmiemy wyżej i tak wkolko elastyczność podstawa

     Konradus

     22 stycznia 2021 at 08:49

 34. Zobaczymy – nie wydaje mi się.

  gandylc

  21 stycznia 2021 at 19:13

 35. Oczywiście to moje „nie wydaje mi się” dotyczyło poziomu, który podałeś. Ostatni szczyt może zostać jeszcze pobity ale na tym stopniu ruchu to może jakieś 10-15 punktów. 3905 to trochę według mnie za dużo.

  gandylc

  22 stycznia 2021 at 22:46

 36. Ale jakbym na to nie patrzył to najpierw spadek w okolice 3830 i dopiero na ostatni szczyt – wydaje się okolice 3870 – tam już powinna powstać sensowna mozliwość shortów znacznie mocniejszych- teraz jeszcze ciągle ostrożność wymagana(lub elastyczność jak woli Konradus)

  gandylc

  23 stycznia 2021 at 13:13

 37. Trochę gdybania – po kolei tak jakby najbardziej mi pasowało : najpierw domknięcie luki – później 3828 i nowy szczyt -3870? Potem chyba jeszcze raz niespodzianka – raczej bedzie choć nie musi być.

  gandylc

  23 stycznia 2021 at 13:28

  • Gdzie ja zamknę te 8 locikow ależ dali rurę w dół przed chwilą nie no ewedentnie chcą na 4000 jak pisali uczeni w piśmie i innym 😉

   Konradus

   25 stycznia 2021 at 17:17

   • No cóż – może rzeczywiście tego nowego szczytu nie będzie – nie będe się zarzekał.

    gandylc

    25 stycznia 2021 at 20:11

   • Ale jakby tak doszło do 3875 to milutko by było.

    gandylc

    25 stycznia 2021 at 23:00


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: